אולפנת בני עקיבא "כפר פינס"

כתובת: כפר פינס 20
טלפון: 04-6371344
פקס: 04-6370436
ראש המוסד: הרב יורם צהר
מנהל: פיני אפרתי
מגמות:
כרטיס ביקור:

מגמות מיוחדות: פיזקה, ביולוגיה, מגמת לימודי ארץ ישראל אשר מובילה את המסע השנתי באופן מלא, מגמת מוזיקה אשר מפיקה כ7 קונצרטים במהלך השנה ובה לוקחת חלק כ 100 תלמידות. מגמת אומנות, עיצוב, מגמת מחשבת ישראל, היסטוריה מורחבת,


הצלחה יוצאת דופן: האולפנא בכפר פינס הינה אם האולפנות ולמרות גילה לא נס ליחה. ההפך, האולפנא בצמיחה מתמדת והביקוש אליה גבוה מתמיד.


נמנים על בוגרינו: בין בוגרות האולפנה ניתן למנות נשים רבות מהמובילות בתחומי החינוך (נחמה גונן, חיותה דויטש, הרבנית אסתר לבנון), האקדמיה (הד"ר למשפטים לאה ויזל ראש המדרשה במכללת 'שערי משפט'), הפוליטיקה (ח"כ לאה נס), הרפואה (פרופ' שלומית לבנברג שנבחרה לאחת מ-50 המדענים מחוללי שינוי בעולם, ד"ר אתי דויטש מנהלת מחלקת שיניים בבי"ח שניידר) וכן, השופטת הדסה אסיף מבית משפט השלום בחדרה ועוד ועוד.


דבר ראש המוסד בשני משפטים:

"חינוך הוא תהליך שעם הרבה סבלנות ואורך רוח אפשר לטפס על ההר גבוה גבוה"


וקצת בהרחבה:

מתוך ניסיון לתת מענה מקיף לצרכי הבנות, נבנתה כתוספת למסגרת הקיימת, מערכת שעות: ערכית-חווייתית לשעות אחר הצהרים והערב. מידי יום, החל מסיום יום הלימודים מוצע לבנות האולפנא מגוון רחב של פעילויות עומק ומחשבה: מפגשים כיתתיים בבית המחנכת או הר"מ, דיונים פתוחים בנושאי חינוך ואמונה, שיח בנושאי אקטואליה, התנדבויות, סדנאות, ערבי כיתה חווייתיים ועוד. התוכנית העשירה המוצעת הינה בגדר רשות וכל בת רשאית לבחור ולהעמיק במה שליבה חפץ. "מדובר בחשיבה מהפכנית ששמה את העולם הערכי בראש סדרי העדיפויות, למעשה אנחנו אומרים לבת: 'יש לך זמן פנוי ואת אחראית לבחור מה לעשות איתו'. בכך אנחנו בונים תפיסה ערכית של המציאות.

ומתי נשאר זמן ללימודים? מסתבר שהעובדות מדברות בעד עצמן. אולפנת כפר פינס זכתה בשנים האחרונות למספר חסר תקדים של כמעט- 100% בשיעור הזכאות לבגרות. לשמחתנו, גילינו כי ככל שהפעילות ערכית ועשירה יותר באולפנא כך אחוזי ההצלחה הלימודית עולים.


תלמיד לדוג': בת שמבקשת לשלב בין חיי חברה לעשיה ערכית ולימודית מתוך עולמה של תורה, תלמידה שעוסקת בלימוד תורה מתוך בחירה ורצון לבנייה אישית. בת אשר בונה את עצמה מתוך ההבנה לחשיבות הכלל ועשיה למענו.


למה כפר פינס?: מכיוון שהאולפנא מאפשרת במהלך ה4 שנים מגוון חוויות ערכיות ומעצימות המעצבות את דמותה של הבת הן במובן האישי והן במובן והתורני המלווים אותה במשך כל שנות בגרותה. כי באולפנא נבנות חברויות לכל החיים.


החוויה הכי הכי: בקרב בנות החמישית זכה פרויקט החפירות הארכיאולוגיות בתל אסור. בקרב בנות השישית זכה פרויקט פריצת שבילים בגוש עציון. מסע מים אל ים הוא הפרוייקט האהוב על בנות השביעית. וגולת הכותרת בשמינית היא שבוע ירושלים. כל הבנות ציינו את הסליחות המרכזיות כאחד מרגעי השיא של השנה.


למה לבוא לשבת?: אם אתם לא באים לשבת גשר שבת יער או שבת חברים לרפואה אז כדאי לכם לבוא לשבת רגילה באולפנא רק בשביל האויורה השירה והשמחה (וגם האוכל לא רע בכלל...).


המנה המועדפת: מפרום, ספגטי ברוטב בולונז ופיצות ולקינוח גלידות של ערב שבת.


טעון שיפור: תדירות קווי אגד שמגיעים לאולפנאאימייל: ulpana@ulpanakp.org מנכ
אתר אינטרנט: http://www.ulpanakp.org/
דף פייסבוק:
מרכז ישיבות בני עקיבא, רמות שפירא , בית מאיר 90865 טל. 02-5331661 פקס. 02-5331682

יהדות | שאל את הרב