אולפנית בני עקיבא "ישורון"

כתובת: זליג בס 17 ת.ד. 229, פתח תקוה 49101
טלפון: 03-9337299
פקס: 03-9337276
ראש המוסד: גיאת רעות
מנהל: נ
מגמות: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מחשבים, ספרות, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, גיאוגרפיה וארץ ישראל אמהרית ורדיו, מוזיקה, תקשורת, אומנות
כרטיס ביקור:

ייחודה של האולפנית הוא בהיותה בית חינוך המעמיד את ערכי החסד והנתינה במרכז ובהיותה בית פתוח למכלול דעות שיראת ה' וישרות טבעית ניצבות ביסודם. ערכים אלה באים לידי ביטוי במגמות הלימודיות, בפעילויות הערכיות והחינוכיות במהלך השנה כולה.

האולפנית מקבצת בתוכה מכלול שלם של בנות. החזון על אחדות העם והמפגש בין בנות שונות, משכונות ומעדות שונות, עולות וותיקות, עם שאיפות רוחניות, לימודיות וחלומות שונות ועמדות שונות, כולן נפגשות יחדיו ובונות קהילה.

האמון ההדדי מאפשר פתיחות ומניח כר נרחב לפיתוח האישיות של כל בת ובת על פי אופייה וכישוריה. הנהלת ביה"ס רואה בדברי חז"ל "מכל מלמדי השכלתי ומתלמידי יותר מכולם" ביטוי לדרך חיים, ביטוי למהות החינוך.
החינוך הערכי לתורה ולתעודה, למעורבות חברתית, לשותפות פעילה בכל מערכות החיים ולאחריות, תופס מקום נרחב בסדר היום הבית-ספרי. לפיכך הפעילויות הערכיות תופסות מקום רב ביותר במהלך שנת הלימודים. אנו רואים בבית-הספר "בית חינוך", בית יוצר לעיצוב תפיסת העולם של כל תלמידה ותלמידה. האולפנית הינה מגדלור רוחני שנועד להאיר על כל מרחבי העיר את משנת הציונות הדתית למלוא רוחבה ועומקה.
שפע הנתינה נועד לחבר את הבנות אל הערכים המרכזיים של חיינו: חיבור לכל עם ישראל, מתוך מה שאנו לומדים בתורת ישראל תוך השפעת שפע של אור וטוב על כל מרחבי ארץ ישראל.
עקרונות אלה מכריחים אותנו לשאוף ולהצטיין בכל תחומי החיים. לכן, גם תחומי הדעת והלמידה מפותחים ומשמעותיים.

האולפנית היא מוסד שש-שנתי, המיועד לבנות האזור. מזה מספר שנים אולפנית ישורון מהווה בית ספר ניסויי.
תוכניות יחודיות המתקיימות מידי שבוע לאורך השנה:
1. גרעין עוצמה: מטרתו לפתח ולהעצים בנות החפצות בכך בתחומים תורניים ואישיים וזאת על מנת שיעצימו וישפיעו על הסביבה בתוכה הן חיות הן באולפנית והן מחוצה לה.
2. תוכנית בת מצווה: תוכנית הכנה לקראת בת מצווה בשיתוף עם אמהות הבנות.
3. בימ"ד לבוגרות:  שעור שבועי בבית המדרש לבוגרות, המשולב בביקורים במקומות השירות של הבוגרות.
4. קבלת שבת : מידי יום שישי כוללת שיחה עם ראש האולפנית או רב האולפנית, שירים חסידיים ושירי שבת.
5.לאורו נלך : במהלך השנה יוצאות בנות מכיתה יב' לכ- 3.5 שעות התנדבות בתוך יום הלימודים בבתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי פ"ת. פרוייקט זה הוא חלק מתוכנית החסד השש - שנתית בישורון.
תוכניות אלו הינן חלק ממכלול שלם של תוכניות הפועלות באולפנית לאורך כל השנה ומותאמות לשכבות השונות.

שיתוף התלמידות עם הצוות בקביעת הפעילות החינוכית :

פורום תלמידות: המתכנס פעם בחודש לפגישה עם ההנהלה הפדגוגית ובו מועלים נושאים שונים הקשורים לרווחת התלמידות בהקשרים פדגוגיים בפורם זה יושבות שתי נציגות מכל כיתה דבר שמאפיין ראיה רחבה של הנעשה בכיתות ובשכבות השונות הן לבנות ? התלמידות והן להנהלת האולפנית.
ה"מליאה"  : גוף המאחד בתוכו בנות ואנשי צוות השותף בהובלה וישום של תהליכים חינוכיים באולפנית. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא ההבנה כי כל הצדדים באולפנית שותפים ונושאים באחריות לנעשה באולפנית. המליאה נבחרת בתהליך של בחירות.


מגמות הלימוד : מגמות הלימוד מגוונות וכוללות מגמות לפיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מחשבים, ספרות, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, גיאוגרפיה וארץ ישראל אמהרית ורדיו.
מקום מיוחד תופסות המגמות שמטרתן לפתח את היצירה הפנימית הייחודית לכל אחת ואחת, מגמת מוזיקה, תקשורת, אומנות, דרמה והן כלולות תחד אגד פרויקט הכר"ם שמרחיב את המגמות הללו לידי תפיסת עולם שלמה.

הבנות מלוות בידי צוות מקצועי וציוד משוכלל ומגיעות להישגים נפלאים גם בתחרויות ארציות. אנו בטוחים שגם מגמות אלו מסייעות לכל אחת מהבנות לפלס נתיב ייחודי בבנין אישיותה.אימייל: sari@yshron.org.il
אתר אינטרנט:
דף פייסבוק:
מרכז ישיבות בני עקיבא, רמות שפירא , בית מאיר 90865 טל. 02-5331661 פקס. 02-5331682

יהדות | שאל את הרב