מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

אלבום פרידה מזיו לב-רן ז"ל - תלמידת אולפנת בני עקיבא השומרון שבאלקנה

אלבום פרידה מזיו לב-רן ז”ל - תלמידת אולפנת בני עקיבא השומרון שבאלקנה

אלבום פרידה מזיו לב-רן ז"ל - תלמידת אולפנת בני עקיבא השומרון שבאלקנה

עץ ועליו תלויים מאות צמידים תכולים ועליהם הכיתוב "זיו, אני איתך" מקבל את פני הנכנסים לבית משפחתה של זיו לב-רן ז"ל, תלמידת אולפנת בני עקיבא השומרון באלקנה, שנפטרה הקיץ לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. המנחמים הרבים שהגיעו לשבעה תלו את הצמידים על העץ, שהפך באחת לעץ זיכרון, לאחר שענדו אותם בחודשים האחרונים לאות הזדהות ותמיכה בזיו ובמלחמתה בסרטן.

100 בכל הערכים

שבועיים בלבד לאחר פתיחת שנת הלימודים תשע"ה התגלה בגופה של זיו זן נדיר ואלים של לוקמיה. "זיו לא למדה כמו שאר התלמידות, אבל למרות אשפוזה הממושך הנוכחות שלה במהלך שנת הלימודים הייתה מורגשת מאוד", מספרת המחנכת שלה, שרית פייל. "מדי פעם היא הייתה כותבת בווטסאפ הכיתתי. תמיד אלו היו מילות עידוד ואמונה. ואני השתאיתי אל מול מילות החוכמה שכתבה, שלא תאמו את גילה הצעיר והראו בגרות ובשלות".

פייל מספרת כי זיו אמרה כי הפסיקה לענות לוואטסאפים של חברות כדי לא לפגוע באף אחת. "היא אמרה שהיא עייפה מהטיפולים ומהכאב ולכן לא מצליחה לענות לכולן. אז היא כתבה לבנות שהיא מעדיפה לא לענות בכלל, כדי שלא תיפגענה".

בסוף שנת הלימודים תשע"ה הכינו באולפנה תעודה גם לזיו. "היא לא למדה השנה, אך החלטנו לתת לה תעודה. במקום מקצועות כתבנו מידות טובות שהיו בה כמו אמונה בקב"ה, אומץ לב, רגישות לזולת, נחישות, אורך רוח ועוד. היא קיבלה 100 בכל הערכים הללו".

זיו ניצחה

במשך כמעט שנה עברה זיו טיפולי כימותרפיה, הקרנות ואף השתלת מח עצם, שתרם לה נווה, אחיה הגדול. לאורך כל תקופת המחלה זיו ניהלה יומן מחלה באינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים. היא תיעדה את עצמה באופן יומיומי, היישר ממיטתה בבית החולים שניידר, ועדכנה במצבה את עוקביה הרבים ברשתות החברתיות. "אנשים רוצים לראות טוב. אני אף פעם לא אעלה לאינסטגרם תמונה שבה רואים אותי בוכה או כאובה. אני מעלה רק תמונות שבהן רואים אותי מחייכת ושמחה", אמרה זיו בראיון שנערך עימה בערוץ 10 . למרות הטיפולים הקשים והכואבים זיו המשיכה לעדכן את עוקביה באופן תדיר, תמיד בזוית אופטימית. "כשנותנים לי 'לייק' או כותבים מחמאה על תמונה שהעליתי זה מחזק אותי. אומרים לי שאני ממכרת", אמרה. "זיוי שלי עברה לעולם שכולו טוב, לעולם האמת, באושר גדול", אומרת טליה ארד, אמה של זיו, מורה לחינוך גופני באולפנת בני עקיבא השומרון אלקנה. "איך אני יכולה להיות עצובה כשאני יודעת שהבת שלי מילאה את תפקידה בעולם? אני גאה בה ובדרך שלה. היא השפיעה שפע על כולם. זכיתי לגדל מלאך. כמה אנשים זוכים לגדל בקרבם מלאך?" שואלת טליה, ועיניה היפות נוצצות מדמעות. "אלו לא דמעות של עצב, אלו דמעות של התרגשות, כי קיבלתי מלאך לפיקדון של 13 שנה וכעת הגיעה הזמן שלה לחזור למקומה ליד כיסא הכבוד. היא העניקה לי אהבה שתלווה אותי לפחות ל 100- שנים, כך שאין מה להתלונן. שלחתי אותה בשלמות אמיתית, מתוך הבנה והכרה, לבורא עולם, שהעניק לי את הילדה הכי יפה ליהנות מנעם זיווה. לגדל אותה היה עונג צרוף".

אביה של זיו, מֶמי )מאיר( לב-רן, אמר לאחר מותה: "זיוי ניצחה, כי רוחה לא נשברה עד השנייה האחרונה. ממיטת חוליה במחלקה האונקולוגית היא סחפה אחריה וריתקה אליה מאות אלפי אנשים, שראו ורואים בה ובדרך מאבקה דוגמה ומופת. רק לאחר שנפטרה גילינו את החותם שהיא השאירה בזכות היומן המצולם שניהלה. היא נתנה כוחות לאנשים רבים שכלל לא הכירו אותה". ואכן, לאחר מותה הגיעו אל הוריה אנשים מרחבי הארץ, שמעולם לא פגשו בה באופן אישי, אלא רק דרך הרשתות החברתיות. "המוני אנשים שהתחברו אליה באופן וירטואלי חשו צורך לבוא ולנחם אותנו, למרות שמעולם לא הכירו אותה באופן אישי".

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרויקט מעבדת המחשבים ביב”ע מודיעין

  פרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין

  צפו בפרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין במהדורה הצעירה של חדשות 12
  המשך לקריאה