מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר ז"ל היה מנהלה הראשון של האולפנא בני עקיבא הראשונה שהוקמה בכפר פינס בשנת 1960 , והוא בן 28 שנים בלבד. רחל אשתו, שהייתה שותפה מלאה למפעל החינוכי ולחזון של חינוך בת ישראל. 
לא הייתה זו בחירה סתמית, הרבה טרחו וחיפשו בהנהלת בני עקיבא עד שנמצא האיש המתאים. 
אלי בן למשפחת רופאים שעלה לארץ מגרמניה בגיל שנתיים, עבר מסלול הכשרה ייחודי: 
לאחר סיום תיכון צייטלין בתל-אביב, התגייס לצהל ושירת שנתיים בחיל האוויר, שרות מלא בימים ההם. בסיימו את חוק השרות, למד בישיבת חברון, שהייתה הישיבה הגבוהה היחידה הרלוונטית עבורו. (ישיבת מרכז הרב טרם הייתה קיימת) ובמקביל למד יום בשבוע עם הרב צבי יהודה קוק וערב בשבוע עם הנזיר הידוע. בסיום תקופה זו יזם את התחדשות הישיבה ולמד במחזור הראשון של ישיבת מרכז הרב קוק. 

ממאתרי האישיות שנועדה לעמוד בראש האולפנא, לא נעלמו תכונותיו הנעלות ואישיותו הקורנת. על הפאן באשיות מעידות תלמידות : מידת הענווה וההגינות היו הייתה חלק מטבעו, ביישן מצד אחד ובלתי אמצעי מצד שני, מתלהב בדרכו שלו המאופקת. 
לא אחת הצטרף למשחק מחניים עם הבנות- בהפסקות. מעל הכול אוהב: את משפחתו, האולפנא שהייתה מפעל חייו, ואת הבנות כל אחת באופן אישי. 
דרכו החינוכית הייתה "נאה דורש ונאה מקיים " לא הטפות, אלא דוגמא אישית, שלו ושל משפחתו שהייתה מאוד מעורבת בעשייה. 
אחת הדוגמאות הבולטות להפנמת יושר והגינות היו "מבחני הכבוד", שהיו סמלה וגאוותה של האולפנא אלי נבחר (לפי עדותו) לא רק בזכותו אלא גם בזכות אשתו, אותה העריכו כדמות חינוכית נשית, ואשר נרתמה יחיו עם בעלה למעשה חלוצי ראשוני זה. 
האולפנא הייתה הצלחה אדירה, והשאר יסופר... 

אלי ששר ניהל את האולפנא שבכפר פינס במשך שש שנים. במחזור הראשון, היו 26 בנות. תוך זמן קצר ביותר ולאור ההצלחה החינוכית קמו אולפנות רבות נוספות לבנות בכל רחבי הארץ. 

אלי שתחושת האחריות האישית שלו לחינוך והדאגה לגורל עם ישראל הכתיבו את מהלכיו, לא הסתפק בזאת. הוא התיישב בקרני שומרון על אדמת טרשים, יזם את השרות הלאומי, לימד חינך, ונלחם על פינוי ימית, פרש לפנסיה מוקדמת והתנדב ללמד את המורים בישיבת קרית ארבע. 

גופו הוכרע מדום לב הוא נפטר בטרם עת, בגיל 64 נפטר בט"ז טבת תשנ"ז. 

כל שזכו להיות בין תלמידותיו לא תשכחנה את דמותו האהובה שהאצילה והקרינה שפע במידה שאפשר היה לקלוט...

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • ישיבת בנ”ע רעננה אלופת הישיבות

  ישיבת בנ"ע רעננה אלופת הישיבות

  אליפות הישיבות התיכוניות בכדורגל ננעלה במכללת גבעת וושינגטון עם זכיה של ישיבת בני עקיבא רעננה שגברה בגמר על מטה בנימין
  המשך לקריאה
 • עשו ואל תעשו לפני הבגרות במתמטיקה

  עשו ואל תעשו לפני הבגרות במתמטיקה

  לא משנה כמה למדתם ותרגלתם, הנה הדברים החשובים לדעת לפני הבגרות במתמטיקה שנכתבו על ידי ד"ר מרב הרץ מנהלת תיכון ומורה למתמטיקה באולפנת בני עקיבא אמנה בכפר סבא
  המשך לקריאה
 • אולפנת בני עקיבא באר שבע זכתה באולימפיידת החלל ע”ש אילן רמון

  אולפנת בני עקיבא באר שבע זכתה באולימפיידת החלל ע"ש אילן רמון

  לא פחות מ-226 בתי ספר מכל הארץ שמידי שבוע התמודדו עם אתגריים מדעיים ומחקריים. את המקום הראשון תפסו תלמידות אולפנת בני עקיבא "חן במדבר" מבאר שבע והן יקבלו מענק כספי לטובת פעילויות חברתיות.
  המשך לקריאה