מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר - מקים אולפנת בני עקיבא כפר פינס

אלי ששר ז"ל היה מנהלה הראשון של האולפנא בני עקיבא הראשונה שהוקמה בכפר פינס בשנת 1960 , והוא בן 28 שנים בלבד. רחל אשתו, שהייתה שותפה מלאה למפעל החינוכי ולחזון של חינוך בת ישראל. 
לא הייתה זו בחירה סתמית, הרבה טרחו וחיפשו בהנהלת בני עקיבא עד שנמצא האיש המתאים. 
אלי בן למשפחת רופאים שעלה לארץ מגרמניה בגיל שנתיים, עבר מסלול הכשרה ייחודי: 
לאחר סיום תיכון צייטלין בתל-אביב, התגייס לצהל ושירת שנתיים בחיל האוויר, שרות מלא בימים ההם. בסיימו את חוק השרות, למד בישיבת חברון, שהייתה הישיבה הגבוהה היחידה הרלוונטית עבורו. (ישיבת מרכז הרב טרם הייתה קיימת) ובמקביל למד יום בשבוע עם הרב צבי יהודה קוק וערב בשבוע עם הנזיר הידוע. בסיום תקופה זו יזם את התחדשות הישיבה ולמד במחזור הראשון של ישיבת מרכז הרב קוק. 

ממאתרי האישיות שנועדה לעמוד בראש האולפנא, לא נעלמו תכונותיו הנעלות ואישיותו הקורנת. על הפאן באשיות מעידות תלמידות : מידת הענווה וההגינות היו הייתה חלק מטבעו, ביישן מצד אחד ובלתי אמצעי מצד שני, מתלהב בדרכו שלו המאופקת. 
לא אחת הצטרף למשחק מחניים עם הבנות- בהפסקות. מעל הכול אוהב: את משפחתו, האולפנא שהייתה מפעל חייו, ואת הבנות כל אחת באופן אישי. 
דרכו החינוכית הייתה "נאה דורש ונאה מקיים " לא הטפות, אלא דוגמא אישית, שלו ושל משפחתו שהייתה מאוד מעורבת בעשייה. 
אחת הדוגמאות הבולטות להפנמת יושר והגינות היו "מבחני הכבוד", שהיו סמלה וגאוותה של האולפנא אלי נבחר (לפי עדותו) לא רק בזכותו אלא גם בזכות אשתו, אותה העריכו כדמות חינוכית נשית, ואשר נרתמה יחיו עם בעלה למעשה חלוצי ראשוני זה. 
האולפנא הייתה הצלחה אדירה, והשאר יסופר... 

אלי ששר ניהל את האולפנא שבכפר פינס במשך שש שנים. במחזור הראשון, היו 26 בנות. תוך זמן קצר ביותר ולאור ההצלחה החינוכית קמו אולפנות רבות נוספות לבנות בכל רחבי הארץ. 

אלי שתחושת האחריות האישית שלו לחינוך והדאגה לגורל עם ישראל הכתיבו את מהלכיו, לא הסתפק בזאת. הוא התיישב בקרני שומרון על אדמת טרשים, יזם את השרות הלאומי, לימד חינך, ונלחם על פינוי ימית, פרש לפנסיה מוקדמת והתנדב ללמד את המורים בישיבת קרית ארבע. 

גופו הוכרע מדום לב הוא נפטר בטרם עת, בגיל 64 נפטר בט"ז טבת תשנ"ז. 

כל שזכו להיות בין תלמידותיו לא תשכחנה את דמותו האהובה שהאצילה והקרינה שפע במידה שאפשר היה לקלוט...

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחצית שנה

  מחצית שנה

  מנהלי אגפי ומחלקות החינוך בעיריות ובמועצות ברחבי הארץ מברכים את תלמידנו >>
  המשך לקריאה
 • מרגש: יב”ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  מרגש: יב"ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  במסגרת התנדבותם במרכז, פגשו תלמידי כיתה י' קשיש הלוקה בניוון שרירים שסיפר להם כי מעולם לא זכה לחגוג בר מצווה. התלמידים התנדבו לערוך לו בר מצווה מרגשת במיוחד. צפו >
  המשך לקריאה
 • הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  בפרויקט בין-דורי שמשתתפיו הם תלמידי הישיבה וקשישים המתגוררים באזור הישיבה, ובסופו, בזכותכם, יצאו לאור דיסק וספר מרתק וייחודי >
  המשך לקריאה