מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

ביוזמת התלמידות - תורמות שיער לעמותת זכרון מנחם באב"ע פסגת זאב

ביוזמת התלמידות - תורמות שיער לעמותת זכרון מנחם באב”ע פסגת זאב

ביוזמת התלמידות - תורמות שיער לעמותת זכרון מנחם באב"ע פסגת זאב

בעת הכניסה לאולפנת בני עקיבא פסגת זאב, נתלה השבוע שלט מיוחד: "הפנינג התרמה לילדים גיבורים". שלט זה מרמז על האירוע המיוחד שהתקיים השבוע (ב') באולפנא, במסגרתו, הובילו מועצת התלמידות בניצוחם של ראש האולפנא הרב רפי קופרשטוך והמורה נילי טרבלסי, מהלך מעורר השראה עם המון תעצומות. הפנינג מיוחד,בשיתוף פעולה עם עמותת "זיכרון מנחם", של תרומת שיער לילדים חולים ותרומה כספית באמצעות דוכני מזון, צמידים, צילומי מגנטים ועוד.

 מורה באולפנא המלווה את מועצת התלמידות, מספרת איך הכל התחיל. "מועצת התלמידות, נפגשות פעם בשבוע ודנות בנושאים שונים ומגוונים. כחלק מהנושא שמלווה את הבנות- "ואהבת לרעך כמוך" הן החליטו שהן רוצות ליזום אירוע משמעותי שישפיע לא רק על בנות האולפנא אלא גם על אנשים מסביב. וכך נולד הרעיון. לכל בת היה תפקיד. הן איתרו בנות שקרובות לנושא, יצרו קשר עם העמותה וארגנו את כל הסדנאות ואת דוכני המזון, מהתחלה ועד הסוף. זה היה אחד הדברים הכי יפים ומרגשים לראות."  

 

האירוע, שנחל הצלחה גדולה עם למעלה מ- 30 בנות שתרמו את שיערן לילדים חולים וכסף רב שנאסף לתרומות, יסגור מעגל בשבוע הבא, כשבנות האולפנא יחלקו את אריזות השי ואת הברכות שהכינו לילדים חולים. הרב רפי קופרשטוך, ראש האולפנא מסכם את הדברים בכך: "חינוך לא נמדד רק בכמה הבת מקבלת בתעודה, או מה הציונים שלה. חינוך נמדד עוד יותר בכמה הבת תורמת למען החברה, למען החלשים, החולים והזקנים. התרומה שנעשתה באהבה מתוך שמחה גדולה, היא שיעור גדול עבור כולנו, בהכרת תודה על בריאותנו ועל יכולת הנתינה בכל תחום שנדרש לו. אשרינו שזכינו."