מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

בתל-גלים שעאר בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל : "אנו לא מאשימים אף אחד. הצורך באחדות זועק כיום יותר מאי פעם"

בתל-גלים שעאר בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל : ”אנו לא מאשימים אף אחד. הצורך באחדות זועק כיום יותר מאי פעם”

בתל-גלים שעאר בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל : "אנו לא מאשימים אף אחד. הצורך באחדות זועק כיום יותר מאי פעם"

 

 

"אין לנו רגשות אשם כלפי אף אחד. אין את מי להאשים, זו גזירה מהקב"ה שמאוד קשה לנו להתמודד איתה". כך אמרה בת גלים שעאר, אימו של גיל-עד הי"ד, בהופעה בפני תלמידי ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, בראשות הרב שרגא פרוכטר. בת-גלים דיברה במהלך יום לימוד מיוחד בנושא הציצית שהוקדש לזכרו של הנער גיל-עד הי"ד.

בת גלים תיארה את עזרת עם ישראל בימים הקשים שעברו מיד לאחר חטיפת שלושת הנערים בקיץ לפני שנה וחצי. "איך עברנו את הימים הקשים? עם ישראל לא השאיר אותנו לבד. עם ישראל נשא אותנו על כפיים. הכוח שהעם נתן הוא עצום. למרות שהיינו במצב נורא, הייתה התרוממות רוח. הרגשנו את הקב"ה בבית!  היכולת של עם ישראל להתאחד בעיתות משבר - זה לא מובן מאליו. אין עוד עם כזה בעולם, שמגלה כזו ערבות הדדית ודאגה. אין לנו הפריבילגיה לריב. הצורך באחדות זועק מאי פעם".

ראש הישיבה הרב פרוכטר סיפר: "לפני כשנה עם סיום מבצע 'שובו אחים', התברר שבאותו יום שישי של חטיפת שלושת הנערים, היה אמור גיל-עד הי"ד, להעביר פעילות לחניכיו בנושא הציצית. אנו רואים זאת כמעין צוואה שהותיר אחריו, ועל כך חברנו למשפחה שעאר היקרה שליוותה אותו ביום זה".

בהמשך הופיע בפני ההורים והתלמידים יאיר בן עזרא, ניצול פיגוע הדקירה ברעננה, שתיאר  בהתרגשות "כיצד הציצית הצילה את חיי", כששימשה לו כחוסם עורקים.

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • ראש הממשלה ושר האוצר הצילו את החינוך הדתי

  ראש הממשלה ושר האוצר הצילו את החינוך הדתי

  מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא מברך על אישור התקציב שיאפשר המשך פעילות מוסדות החינוך ומודה לראש הממשלה ולשרי האוצר והחינוך
  המשך לקריאה