מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

גם אני הייתי ביב"ע - מעלים זיכרונות עם עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר

גם אני הייתי ביב”ע - מעלים זיכרונות עם עו”ד ניצנה דרשן-לייטנר

גם אני הייתי ביב"ע - מעלים זיכרונות עם עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר

עורכת דין, מייסדת ומנהלת הארגון "שורת הדין" שפועל משפטית נגד טרור, נבחרה על ידי עיתון "גלובס" לאחת מ-50 הנשים המשפיעות בישראל

כיצד זכורות לך שנות לימודייך באולפנית בני עקיבא ישורון?

"שנות לימודיי זכורות לי כשנים נעימות. בזמני האולפנית נקראה תיכון ישורון. נולדתי בשנת 1973 בארץ, להורים שברחו בשנות החמישים מאיראן. גרנו בפתח תקווה, ובאופן טבעי הלכתי עם חברותיי ללמוד בישורון, שהיה אז המוסד העל-יסודי הדתי היחיד בפתח תקווה".

עם אילו קשיים התמודדת באולפנה וכיצד התגברת עליהם?

"היו לי התמודדויות רבות מול המורים. הייתי תלמידה דעתנית, שיודעת להתבטא בעל פה ואוהבת להביע את דעותיה. לא תמיד הסכמתי לקבל מרות כדבר מובן מאליו, לכן היו לי הרבה התנצחויות עם המורים, אך לבסוף למדנו לקבל זה את זה. העניין של אי קבלת מרות מצביע על המשך חיי, משום שכל המאבקים שלי כעורכת דין הם כנגד הממסד, הרשויות או המדינות שמפירים את זכויות האדם ומחבלים בזכות לחיים, לשלום ולביטחון. אולי התעוזה שלי כיום בתיקים התקדימיים שבהן אני מטפלת, כמו בייצוג ג'ונתן פולארד בעתירות מסוימות, נבטה כבר בזמן לימודיי באולפנית".

אילו מורים השפיעו עלייך בזמן הלימודים ובהמשך דרכך?

"היו לי מורות נפלאות למתמטיקה ולפיזיקה, שאהבתי מאוד. הן העבירו את החומר בצורה מרתקת. זכורים לי לטובה מנהלת חטיבת הביניים, הגב' חסידה ויניצקי, ומנהל התיכון, יעקב כהן. למדתי במגמת פיזיקה, והמקצועות האהובים עליי היו מתמטיקה ופיזיקה, שבשניהם נבחנתי בחמש יחידות לבגרות. במקביל, אהבתי גם שיעורי חיבור וכתיבה".

האם את שומרת כיום על קשר עם תלמידות אחרות?

"בוודאי, אני בקשר עם כמה מחברותיי עד היום. אחת מהן היא לימור טל, מנכ"לית הכספים של חברת צ'קפוינט, שהייתה חברת ילדות שלי והיינו עושות יחד מעשי שובבות. חברה נוספת היא ענת בנימיני, שמנהלת כיום מחלקה בבנק הבינלאומי".

איזה אירוע מחיי האולפנה זכור לך במיוחד?

"ההכתרה בשמינית זכורה לי היטב, משום שהייתי סגנית הרבנית. זכור לי הטיול השנתי לאילת בשמינית, שהיה בעבורי חוויה מיוחדת וראשונה מסוגה. זכורות לי ההצגות שבהן השתתפתי כשחקנית או כמנחה".

במהלך לימודייך היית יו"ר מועצת התלמידים. האם האולפנה השפיעה על בחירת המקצוע שלך?

"אני מניחה שכן. אמנם, בתור נערה לא חשבתי שאהיה עורכת דין, אלא שאפתי להיות רופאה, אבל כנראה החיפוש אחר צדק, יחד עם יכולת ההתנסחות בעל פה הובילו אותי לתחום המשפטים".

אילו ערכים שלמדת באולפנה הולכים אתך עד היום בחייך ובעבודתך?

"הייתה דחיפה למנהיגות חברתית, לעזרה הדדית וליכולת של התמודדות עם לחצים. את כל אלו לקחתי לעשייה שלי כיום".

איזה מסר יש לך לתלמידים של ימינו?

"את אותו מסר שאני מעבירה לששת ילדיי: תעשו את המיטב על מנת להצליח בבחינות הבגרות, השקיעו מאמצים ואל תזלזלו, כי הבגרות היא המפתח לחיים. יחד עם זאת, תיהנו, תפתחו חברויות לחיים ומעל הכול – היצמדו לאמונה והעמיקו בה, משום שכאשר יוצאים ממסגרת בית הספר קשה יותר לשמור עליה. ככל שהשורשים עבים וחזקים במהלך הלימודים, קל יותר להפוך את האמונה לדרך חיים".

איזה מסר יש לך למורים של ימינו?

"להאהיב את המקצועות על התלמידים, משום שזו הדרך היחידה והעדיפה שבה התלמידים יתעמקו במקצועות ויאהבו אותם, וכתוצאה מכך יהיה להם קל לעבור את הבחינות בהצלחה. מורה צריך להעביר את השיעורים בצורה מרתקת, לשלב בהם ערכים ולתת דוגמאות כיצד משלבים ערכים בחיים. מורה צריך להאדיר את הידע ואת ההעמקה של התלמיד מעבר לחומר הנלמד".

 

 

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרויקט מעבדת המחשבים ביב”ע מודיעין

  פרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין

  צפו בפרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין במהדורה הצעירה של חדשות 12
  המשך לקריאה