מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

חופשת הקיץ - זמן והזדמנות - אלחנן גלט מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

חופשת הקיץ - זמן והזדמנות - אלחנן גלט מנכ”ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

חופשת הקיץ - זמן והזדמנות - אלחנן גלט מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

בחדשות עוסקים מדי יום- יומיים  בתופעת ההוצאות המטורפות על הפקות ענק ומסיבות הפאר  המתקיימות ברחבי הארץ בתקופה זו לכבוד סיום שנת הלימודים. ואצלנו, אנו זוכים בשבועות האחרונים לפגוש את תלמידינו ותלמידותינו הבוגרים אירועי סיום השנה המכובדים והצנועים  המאפשרים הצצה משמעותית למטען שקיבלו  ולחוויות שעברו בשש השנים האחרונות.  - הכל הולך אחר החיתום!

יותר מכל אני מתרגש כשאני מקשיב לדברי נציגי התלמידים ודברי ההוקרה האישים החושפים את הכרת הטוב שיש להם כלפי הצוות החינוכי, וההבנה שלהם שבתמונה הגדולה כשעושים את חשבון הכללי (וגם בלי לשכוח , כמובן,  גם את החוויות הצחוקים והוויכוחים) נוצר קשר משמעותי עמוק וארוך טווח שבנוי על אהבה עצומה של המורים לתלמידים ואכפתיות ללא גבול לעתידם של הילדים והכשרתם לעולם הבוגר בתחום הלימודי הערכי והאמוני!

אני מצדיע לצוות המורים המדהים שלנו ושולח ברכה נוספת לשכבה המסיימת את לימודיהם בישיבות ובאולפנות לקראת השתלבותם בעולם הישיבות והמכינות, השירות הצבאי והשירות הלאומי! אני מאמין באמונה שלמה ש 3000 (!)הבוגרים החדשים שלנו הם שלב נוסף בהכשרת דור המנהיגות העתידית של מדינת ישראל!

בקשה קטנה היתה לי מהתלמידים בוגרי י"ב שבט נאמן) בכל אותם אירועים שזכיתי להשתתף בהם- השקיעו מחשבה וזמן לאמירת  תודה ענקית לאבא ואמא -מצוות כיבוד אב ואם בהידור רב! כמה תודה, הוקרה והכרת הטוב חייבים תלמידינו להורים היקרים! כמה תפילות וכמה תקוות , כמה דמעות  וכמה אנרגיות (וכמה כסף!) השקיעו ההורים בשנים אלה כדי להגיע לרגע הזה של סיום הלימודים עם תעודת בגרות  סבירה  (או אפילו יותר מזה) ועם חבילת ערכים של תורה מצוות  ! בעז"ה המשיכו - הורים יקרים- לראות נחת ושמחה מילדיכם היקרים  בהמשך התפתחותם האישית והמקצועית בכל התחומים !

חופשת הקיץ מספקת הזדמנות מעולה למנוחה ארוכה  (ארוכה מדי לטעמנו...)  אך גם למפגש חשוב בין ההורים והתלמידים! ככל שתשקיעו בתחילת התקופה בשיח נעים על התכניות לחודשיים הקרובים  ועל תיאום ציפיות וגבולות גזרה (והילדים זקוקים ומצפים לשמוע זאת בפירוש מכם ), כך זה יהיה מוצלח יותר! אך מעל לכול- אני מזכיר את הידוע והפשוט לכולנו- דוגמא אישית! לימוד תורה ותפילות במניין מתחיל  ממה שרואים אצל הורים ! התנדבות וחסד - הילדים ילמדו ממה שרואים אצל ההורים ! דרכי ניצול שעות הפנאי- הילדים לומדים מאיתנו!

ומעל לכל אלה - נשוחח   (וניתן דוגמא אישית) על חובת הזהירות בדרכים  כהולכי רגל , כנהגים (עם דגש מיוחד לנהגים הצעירים!) וסתם כאזרחים טובים  על קדושת החיים ועל החיים בקדושה - ונשמרם לנפשותיכם מאד !

להתראות לכולכם באלול- כבר מתגעגעים,

אלחנן גלט 

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא 

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • חנוך לנער על פי דרכו

  חנוך לנער על פי דרכו

  מה השיקולים שצריך לקחת בחשבון כשבוחרים ישיבה או אולפנה? עד כמה ההורים צריכים להתערב? הרב דולי בסוק על אמונה ביכולת המתבגר לקראת הרישום למוסדות חינוך.
  המשך לקריאה
 • מנהלת יעוץ והכוונה

  מנהלת יעוץ והכוונה

  באיזו אולפנה או ישיבה תיכונית כדאי לילדכם ללמוד? חמישה טיפים של רותם לבחירת המקום לילדכם.
  המשך לקריאה
 • מובילים ציונות דתית בגליל

  מובילים ציונות דתית בגליל

  מובילים ציונות דתית בגליל לאחר חצי שנה של מפגשים שבועיים בנושא ציונות דתית, יצאו השבוע כמעל 140 בנות ואנשי צוות מ-7 אולפנות של רשת בני עקיבא ליומיים מסע ציוני דתי בגליל. המסע נפתח בטיול קצר לפתיחת הלב ממצודת ביריה לבית הכנסת העתיק בנבוריה. לאחר הטיול ומעגלי שיח להיכרות, הגיעו הבנות לצפת העתיקה שם השתתפו בסדנאות להקשבה ולימוד. את הביקור סיימנו בשירה וריקודים במעין החתום. בהמשך סיירו הבנות בשבילי פקיעין העתיקה ממערת רשב״י לבית מרגלית זינתי שומרת הגחלת שריגשה ולימדה אותן מהי ׳לנו מורשה׳. היום השני נפתח במפגש עם הגרעין התורני בקרית שמונה שם העמיקו בנושא שליחות אישית וחיבור לעם ישראל את המסע חתמו הבנות במפגש עם השומר החדש במטולה שם זכו ללמוד ולהרגיש בידיים את אהבת ועבודת האדמה, כדוגמא להגשמה ציונית דתית. בכל אחד מהמקומות נפגשו ההבנות עם אנשים וסיפורים, שחשפו אותן לעוד נדבך ב׳סיפור׳ המופלא של הציונות הדתית ושל חזרת עם ישראל לארצו ומילוי ייעודו.
  המשך לקריאה