מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

דרכה של הציונית הדתית לאן?

דרכה של הציונית הדתית לאן?

דרכה של הציונית הדתית לאן?

במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא החליטו להענות לאתגר שאלת הזהות של הציונות הדתית ולקיים ביום פטירתו של הרב אברהם צוקרמן זצ"ל יום עיון למאות תלמידות אולפנה בשאלה מי אנחנו? ומה היא דרכה של הציונות הדתית?

הרב אברהם צוקרמן ז"ל היה ממובילי החינוך הדתי לאומי, במשך עשרות שנים הוביל את מוסדות החינוך של ישיבות ואולפנות בני עקיבא והיה מורה דרך למוסדות חינוך אחרים. במרכז יב"ע ביקשו להפוך את יום פטירתו לכזה שיבנה משמעות . לשם כך גויסו מכלל האולפנות תלמידות מכיתות י"א אשר הגיעו ליום עיון שהתקיים באולפנת בנ"ע בחדרה ובשיאו השתתפות הבנות באזכרה שהתקיימה בבית העלמין.  הרב חיים דרוקמן שפתח את היום זכה גם לברכות לרגל יום הולדתו ה85, המנהל החינוכי הרב ד"ר יונה גודמן שוחח עם הבנות על "מי אני ומי כולנו?"

ובדגש על המבט האישי של הצינות הדתית בעבור הבנות.  אלחנן גלט מנכ"ל יב"ע נגע במהות דמותו של הרב צוקרמן לימנו תוך שהוא נוגע בסוגיות אקטואליות .העיתונאי אליישיב רייכנר הנחה פאנל שעסק בשאלה כיצד ניתן לחיות חיים לאורה של תורה בעולם המודרני.
בנו של הרב , הרב מאיר צוקרמן סיכם את היום באמירה כי "אביו פעל שנחיה בעולם של תורה ושליחות, שבכל דרך של עשייה שנבחר נעשה זאת כדי לקדם את עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל". לאחר הדברים הבנות עלו לבית העלמין והשתתפו באזכרה שהתקיימה בנוכחות רבנים בני משפחה מחנכים ואישי ציבור.

קרדיט- דוברות יב"ע

לצפייה בכתבה המלאה בערוץ 7 לחץ כאן