מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

החתונה הגדולה באולפנת בני עקיבא ערד

החתונה הגדולה באולפנת בני עקיבא ערד

החתונה הגדולה באולפנת בני עקיבא ערד

אמה של הכלה נפטרה ממחלה קשה, הקשר עם אביה נותק, היא בעצמה התגוררה בעבר בכפר ערבי,  החתן איבד עוד בצעירותו קשר עם אביו, הקשר עם אימו רופף. רגע לפני החתונה כאשר הזוג דל בכסף, החליטו בנות אולפנת בני עקיבא ערד לארגן את החתונה, שמלת כלה, חליפה לחתן, חופה מעוצבת, אוכל כיד המלך ולהקה עכשווית. החתן והכלה: "המלאכיות שעטפו אותנו"
סווטלנה בת 26  מבאר שבע אבדה את אמה שנפטרה ממחלה קשה והקשר עם אביה נותק, משה בן ה26 גם הוא מבאר שבע  איבד את הקשר עם אביו ורק לעיתים עמד בקשר עם אמו. שניהם עלו ארצה בגפם, נפגשו והחליטו להתחתן, החששות מההוצאות הגדולות של החתונה התפוגגו ברגע שאומצו על ידי בנות אולפנת בני עקיבא ערד.

זר לו היה נכנס לשטח האולפנה במהלך יום חמישי האחרון היה מתקשה להאמין שמדובר במוסד לימודי, את המדשאה עטרה חופה מעוצבת, חדר האוכל הלך והתקשט במפות לבנות ואדומות, אגרטלים ופרחים הונחו במרכזן ומסביב עשרות בנות שכבה יא ושכבה י"ב מתרוצצות כדי לנקות עוד קצת ולמרק עוד טיפה כדי שהחתונה שהפכה לפרוייקט שלהן תהיה מוצלחת.

הכל התחיל לפני מספר חודשים כאשר במסגרת השאיפה למעורבות חברתית של הבנות הן הציע לאמץ זוג ולסייע לו ל"הרים" חתונה. מבשרת פלד תלמידת שמינית שהיתה מהמובילות פנתה למספר גורמים עד ששמעה על זוג שעלה מרוסיה, שהוא לו בישראל הורים ושהקשר מנותק, בהמשך שמעה כי סווטלנה כבר מצאה את עצמה מתגוררת תקופה בכפר ערבי עד שברגע האחרון החליטה שהיא מבקשת לחיות חיים יהודיים. החיבור היה מיידי, חלק מהבנות התלוו לסווטלנה במשך ארבעה חודשים, גייסו למענה כסף לשמלת הכלה, ליוו אותה בהדרכת הכלה, בחרו יחד איתה את הזר והתלוו אליה ביום החתונה. צוות אחר של הבנות גייס חנות בגדים שתרמה את החליפה לחתן ודאגו לו להדרכת חתן על ידי רב קהילת חב"ד בערד. תוך כדי ליוו החתן והכלה בנות נוספות גייסו קייטרינג, גייסו את להקת "אעלה בתמר" מסנסנה, דאגו להשיג כלי בית כמתנה לזוג החדש ועוד.

בשעה 19:30 דקה לפני שהשירה החלה סווטלנה התחבקה עם הבנות, ביקשה להודות להן על החיבוק הגדול והנתינה, חלק מהבנות דמעו יחד איתה, נדמה היה שהחיבור הזה בין סווטלנה לבנות הוא בן שנים.

כשהחתן והכלה הובלו אל החופה עשו הבנות מאמץ מיוחד לשמח, לרקוד, לקפוץ, להיות שם כדי שהזוג יהיה מאושר. תחת החופה כשהרב מנדלסון מחב"ד נשא דברים וקישר בין פרשת לך לך ומעשה אברהם אבינו למעשה העלייה של סווטלנה ושל משה חברים קורבים שלהם הוסיפו שהקב"ה גם דאג לשלוח לזוג את הבנות שהעניקו להם כל כך הרבה אהבה וחום.

בחדר האוכל שהפך לאולם אירועים מרשים שימשו חלק מהבנות מלצריות והן דאגו לגייס גם מלצרים , אחרי הריקודים והשירה ששמעו גם מרחוק ,סיכמו הבנות את החתונה בהצלחה ובעיקר דיברו על ההתרגשות "ארבעה חודשים שאנחנו מתרוצצות, מבקשות, דוחפות.. ועכשיו לראות את האושר והשמחה שגרמנו והצלחנו להעניק זו המתנה שלנו". סווטלנה ומשה גורבצ'וב אמרו אחרי החתונה שהם לא מפסיקים להתרגש מהדאגה הגדולה סביבם "זה מרגש לראות כל כך הרבהאנשים שאמצו אותנו ודואגים שנשמח , החום והאכפתיות כדי שהחתונה תצליח הוכיחו לנו שהעלייה לישראל , להיות עם העם שלנו היתה נכונה ושכאן הבית שלנו" ומה יש להם לומר על הבנות? "מבחינתנו פגשנו במלאכיות שעשו לנו רק מעשים טובים"

 מנכ"ל יב"ע אלחנן גלט התרגש מההתגייסות ואמר כי  "הפעילות החברתית וההתגייסות של אולפנת ערד למען הזוג אלה הם הערכים שאנחנו מבקשים ברשת להנחיל לתלמידים והתלמידות" 

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • יש מקום: מתחם ההרשמה הדיגיטלי של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

  יש מקום: מתחם ההרשמה הדיגיטלי של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

  מתלבטים איזו ישיבה מתאימה לבנכם? לא יודעים לאיזו אולפנה כדאי לשלוח את הבת? מתחם ההרשמה הארצי עומד לשרותכם >
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר לתלמיד יב”ע פסגת זאב!

  פרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר לתלמיד יב"ע פסגת זאב!

  אריאל יצחקוב, תלמיד כיתה י' ושוחר בתוכנית, זכה בשבוע שעבר בפרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר בחיפה. כל הכבוד! >
  המשך לקריאה