מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

הלוחמים של ישיבת בני עקיבא תקוות יעקב

מהם הסיכויים שארבעה חברים בני אותה כיתה, שעם סיום הלימודים פנו כל אחד למסלול אחר (מכינות, ישיבת הסדר ושנת שירות) ימצאו את עצמם, בסופו של דבר, משרתים באותו צוות של יחידת מגל"ן? דביר, שמעון, יאיר ומתן מישיבת בני עקיבא בשדה יעקב שוברים את חוקי הסטטיסטיקה

 

איך קרה שכולכם הגעתם לאותו הצוות?

מתן: "כל אחד הגיע מדרך אחרת. אחרי הישיבה התיכונית כל אחד הלך למסגרת שונה, וגם בגיוס התגייסנו ליחידות שונות, אבל אחד 'נפל' מקורס טיס, אחר מגיבוש לסיירת מטכ"ל ופתאום מצאנו את עצמנו באותו הצוות".

ומה קורה כשאתם מגלים שארבעתכם באותו הצוות?

שמעון: "זה קרה במסדר דמעות בבא"ח צנחנים, המסדר בסוף הגיבוש שבו מכריזים על תוצאות הגיבוש. אף אחד מאתנו לא חשב שיש אפילו סיכוי קטן שזה יקרה. כששמענו את התוצאות כולנו קפצנו משמחה. אנשים הסתכלו עלינו ולא הבינו למה".

דביר: "זה היה מטורף, אף אחד מאיתנו לא האמין שזה קורה. נפלנו אחד על השני בהתלהבות באמצע המגרש".

יש לכם הווי ובדיחות פרטיות מהתיכון?

מתן: "אני חושב שבצוות כבר מכירים את כל הסיפורים שלנו מהתיכון וגם את כל הכיתה שלנו".

שמעון: "יש לא מעט ביטויים וסלנג שאנחנו הכנסנו מהישיבה לצוות, למשל, היה לנו מושג בישיבה שנקרא 'עינק', שהפירוש שלו הוא 'מה אתה פותח עליי עיניים'".

דביר: "אני מאמין שאנחנו משפיעים לחיוב על הצוות בהרבה דברים, לא תמיד באופן מודע, אבל ברור שמשהו מהרוח שאנחנו הבאנו איתנו נמצא גם בצוות".

מה הביא אתכם למוטיבציה כזו גבוהה ולבחירה בשירות משמעותי? שמו לכם משהו במים של הישיבה?

מתן: "המוטו של ראש הישיבה, הרב מלאכי קופמן, הוא 'הישיבה היא בית חינוך, לא בית חרושת לציונים'. הנושא של חינוך לנתינה ולערכים כל הזמן היה במוקד, ואפשר לראות את ההשפעה של הדברים על האנשים. בצבא אתה נפגש עם בוגרים של מסגרות אחרות ואתה יכול לראות את ההבדל בין מקומות כמו הישיבה, שנתנו בהם משהו מעבר, מפגשים משמעותיים ושיחות לבין מוסדות שבהם רק הצד הלימודי היה במרכז".

שמעון: "בישיבה החינוך היה תמיד ללכת עד הסוף עם מה שאתה מחליט ומה שאתה מאמין בו. צריך קצת אומץ כדי להחליט ללכת ליחידה מיוחדת, ליזום ולא 'לזרום' לאן שישבצו אותי, שזה גם בסדר גמור ואני לא מזלזל בזה, חלילה, אבל הישיבה נתנה את התחושה שאם אתה רוצה משהו תלך על זה".

דביר: "אני חושב שבנוסף לחינוך יש גם השפעה גדולה למסורת הישיבתית, כשאתה רואה שבמחזורים מעליך יש בוגרים רבים שעושים שירות משמעותי ומתנדבים ליחידות מיוחדות זה מחלחל אליך, ואתה גם רוצה להגיע לאותם ההישגים. זו מין שרשרת כזו".

איך הקשר ביניכם בתוך הצוות?

שמעון: "עכשיו כל הצוות הוא כבר צוות אחד, וזה קצת פחות משמעותי, אבל בתחילת הדרך זה נתן לנו בסיס מאוד חזק של תמיכה. כולם הגיעו לבד, ואנחנו הגענו ביחד ויכולנו בקלות רבה יותר להיות הגב והמשענת זה של זה".

דביר: "עדיין יש לנו את הבדיחות שלנו. ואת הדברים שלנו, אנחנו רביעייה גם מחוץ לצוות וזה קורה גם הפוך - כשאנחנו עם חברים מהשכבה, כמו בשבתות מחזור ובהזדמנויות אחרות שבהן אנחנו נפגשים. יש לנו את הדיבור שלנו, שאנחנו מביאים מהיחידה".

ולא נמאס לכם לפעמים אחד מהשני?

שמעון: "לפעמים נמאס, לפעמים יש גם ויכוחים. זה לא עניין שבשגרה, אבל באופן טבעי גם זה קורה. למרות שאנחנו אחד עם השני עשרים וארבע שעות ביממה, ולמרות שלפעמים, כמו שהזכרתי, יש גם ויכוחים, אחרי שאנחנו הולכים הביתה ולא נפגשים בסוף השבוע, ביום ראשון אנחנו מתרגשים ושמחים לראות זה את זה כל פעם מחדש". ///

 

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרויקט מעבדת המחשבים ביב”ע מודיעין

  פרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין

  צפו בפרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין במהדורה הצעירה של חדשות 12
  המשך לקריאה