מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

המימונה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בבית משפחת דהאן בפתח תקווה

המימונה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בבית משפחת דהאן בפתח תקווה

המימונה של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא בבית משפחת דהאן בפתח תקווה

שר החינוך נפתלי בנט השתתף (מוצאי שבת) עם צאת החג בחגיגות המימונה שאירחה משפחת דהאן בפתח תקווה בארוע משותף למרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ובהשתתפות בכירי הבית היהודי. באירוע נכח גם הרב דרוקמן, ראש מרכז ישיבות בני עקיבא ראש העיר פתח תקווה איציק בוורמן וממלא מקום ראש העיר פתח תקווה איציק דעי, חברים ותושבי העיר. 

השר בנט אמר לחוגגים, "השנה הזאת כולה מימונה: מערכת החינוך יצאה השנה לדרך בסימן של חיבור בין עדות ישראל, ותלמידי ישראל יכירו את מורשת עדות המזרח-גם בהיסטוריה, גם בחומי הלימוד וגם במנהגי ישראל. תרבחו ותסעדו יהיה כל השנה, לא רק במימונה".

מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, אמר במהלך המימונה, "לפני כמה חודשים כלנו אינג'רה בחג של העדה האתיופית עם השר בנט באולפנת בנ"ע רעות. המימונה זה חג של עם ומדינת ישראל. יחד עם המורשת של העדות השונות אנחנו יוצרים חיים משותפים. הילדים שלנו מתחתנים אחד עם השני והבשורה הזאת היא העתיד הגדול של עם ישראל".

נורית ויאיר דהאן שמארחים ומקיימים את המימונה זו השנה השביעית יחד עם מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא סיכמו את הארוע, "אנחנו פותחים את הבית בחג של אמונה ומאחלים לכל עם ישראל שנה מתוקה. כמו שאתה רואה מי שמכין פה את המופלטות זה ההחברים האשכנזים שלנו שבאו לסייע בשמחה הגדולה. היום אין משמעות לעדות כולנו מאוחדים אבל יש משהו למסורת".