מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

התחלות חדשות- דברים לפתיחת השנה/ אלחנן גלט, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

התחלות חדשות- דברים לפתיחת השנה/ אלחנן גלט, מנכ”ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

התחלות חדשות- דברים לפתיחת השנה/ אלחנן גלט, מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

שנת לימודים חדשה מזמנת לכולנו, תלמידים והורים כאחד, התחלה חדשה שיודעת לבנות על גבי הישגי העבר וחוויותיו, אך מאפשרת להציב אתגרים חדשים ולהתחיל מההתחלה, כשיש צורך בכך.

אנו בטוחים כי בעזרת ה' כל אחד ואחת מצא את מקומו ואת המסלול שלו להגשמת כישוריו האישיים ונטייתו הפנימית במסגרת שלל מוסדותינו. "יש לך כנפי רוח" – ואנו מאמינים ביכולת של כל אחד ואחת מתלמידינו ותלמידותינו לפרוח ולהצליח.

במסגרת הדגשים לשנה הקרובה הצבנו לעצמנו יעד "להתלבש" השנה על לימודי האנגלית. מחקר שנערך לאחרונה מצביע על פער של בוגרי החמ"ד באנגלית אל מול שאר תלמידי ישראל לאורך כל שנות הלימודים, הן במבחני המיצב והן בבחינה הפסיכומטרית לקראת האוניברסיטה. אנו נפעל בכלים העומדים לרשותנו לתת את מגוון הסיוע והליווי בתהליך קידום ושיפור הנושא. לשם כך הכנו מגוון רעיונות ותכניות. מהתלמידים אנו מצפים לקחת אחריות, להבין את חשיבות הנושא ולהשקיע. היעד הוא קידום יכולת הקריאה, ההבנה ושיפור אוצר המילים. בדור שבו בוגרת אולפנית בני עקיבא תל אביב, הגב' ציפי חוטובלי, היא סגנית שר החוץ, וכשרואים את יכולת ההסברה של שר החינוך נפתלי בנט, בוגר ישיבת בני עקיבא יבנה בחיפה, באמצעי התקשורת בעולם, מבינים היטב את חשיבות הנושא. ולא פחות חשוב מכך – כל מסלול לימוד אקדמי מחייב לימוד מדעי באנגלית, ודאי שהדבר מחייב ידע משופר בשפה האנגלית. נשמח לקבל הצעות נוספות מכם ההורים למייל – English@yba.org.il

בימים אלה, כשאנו מציינים עשר שנים לגירוש מגוש קטיף, אנו עומדים לקראת סיום בניית מבנה ישיבת ההסדר נווה דקלים במרכז העיר אשדוד. המבנה מרשים ומרומם נפש, ואנו מאחלים לצוות הישיבה בראשות הרב גבריאלי המשך עשייה חינוכית ותורנית בעתיד. נמשיך לזכור ולהזכיר את המפעל הגדול של ההתיישבות בגוש קטיף, במסגרת מסע כיסופים שאנו מקיימים עם מרכז קטיף מדי שנה לתלמידי כיתות י' שלנו.

בשעה טובה, אנו חונכים בימים אלה גם מבנים נוספים, בישיבת בני עקיבא ימ"ה באלקנה ובישיבת בני עקיבא אורות יהודה באפרת, וכן פנימייה חדשה ביב"ע סוסיא. יישר כוח לכל העושים במלאכה בבניין הארץ!

אנו מקדמים בברכה את התלמידים החדשים, וכבר מתגעגעים לבוגרים דאשתקד, שכבר התחילו דף חדש בעולם התורה והשירות, על סוגיו השונים. תודה רבה מעומק הלב לרב בני נכטיילר, שעמד בראש העשייה במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, כמנכ"ל הרשת בשנתיים האחרונות, והצעיד את המפעל החינוכי שלנו קדימה.

שנה טובה ובהצלחה לכל החבורה,

אלחנן גלט

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרויקט מעבדת המחשבים ביב”ע מודיעין

  פרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין

  צפו בפרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין במהדורה הצעירה של חדשות 12
  המשך לקריאה