מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

וזאת הברכה – בראשית! / הרב חיים דרוקמן יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

וזאת הברכה – בראשית! / הרב חיים דרוקמן יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

וזאת הברכה – בראשית! / הרב חיים דרוקמן יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

בשמחת תורה סיימנו מחזור נוסף של קריאת התורה בפרשת "וזאת הברכה", ועם סיומה התחלנו מיד את התורה מחדש בתחילתה של פרשת "בראשית". לסמיכות זו, של "וזאת הברכה - בראשית" יש משמעות אדירה. זאת ברכה גדולה שאפשר להתחיל מחדש- שהכול יכול ומוכרח להתחדש. פרשת בראשית מספרת על הבריאה שברא הקדוש ברוך הוא, שעליה אנו אומרים בכל יום בתפילתנו: "המחדש בטובו בכל יום תמיד מעשה בראשית". הבריאה אכן מתחדשת כל יום וכל רגע. את ההתחדשות הזו אנו רואים בעינינו ולא תמיד שמים לב לכך: הירח מתחדש בכל חודש, האוויר שאנו נושמים עובר תהליך של התחדשות כל הזמן ואף תאי הגוף שלנו מתחדשים ללא הרף! 

כל ההתחדשויות הללו הם ברובד העולם הפיזי, ויש צורך שגם בעולם הרוחני שלנו תתקיים התחדשות. אדם מוכרח להתחדש שוב ושוב גם במובן הרוחני, המוסרי והערכי שלו. אסור ליפול לזרועות השגרה. האדם צריך להתחדש, הוא יכול להתחדש וחייב להתחדש! כשם שבעולם הפיזי, כל המציאויות היסודיות שבבריאה נמצאות בתהליך של התחדשות תמידית - כך גם בעולם הערכים היסודיים והאמיתיים שלנו הכול דורש התחדשות ללא סוף. כך מדריך אותנו הקדוש ברוך הוא לפעול ביחסנו לתורה, למצוות, לעם ישראל ולארץ ישראל.

נתחדש גם אנחנו בעבודת הקודש שלנו, ונמשיך לחנך ביתר עוצמה דורות של בנים ובנות שחיים את התורה השלמה – בין אדם למקום, בין אדם לחברו ובין אדם לארצו ולמדינתו – ומרבים קידוש השם בישראל.

בברכת התורה והארץ,                                                                                 

הרב חיים דרוקמן                                                       

יושב ראש מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחצית שנה

  מחצית שנה

  מנהלי אגפי ומחלקות החינוך בעיריות ובמועצות ברחבי הארץ מברכים את תלמידנו >>
  המשך לקריאה
 • מרגש: יב”ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  מרגש: יב"ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  במסגרת התנדבותם במרכז, פגשו תלמידי כיתה י' קשיש הלוקה בניוון שרירים שסיפר להם כי מעולם לא זכה לחגוג בר מצווה. התלמידים התנדבו לערוך לו בר מצווה מרגשת במיוחד. צפו >
  המשך לקריאה
 • הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  בפרויקט בין-דורי שמשתתפיו הם תלמידי הישיבה וקשישים המתגוררים באזור הישיבה, ובסופו, בזכותכם, יצאו לאור דיסק וספר מרתק וייחודי >
  המשך לקריאה