מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

ילכו שניהם יחדיו בישיבת בנ"ע נתניה מעמיקים באקדמיה ובקודש

ילכו שניהם יחדיו בישיבת בנ”ע נתניה מעמיקים באקדמיה ובקודש

ילכו שניהם יחדיו בישיבת בנ"ע נתניה מעמיקים באקדמיה ובקודש

תלמידי הישיבה התיכונית בנ"ע נתניה מוכרים כמי שמובילים בתחום הלימוד התורני, לימודי הגמרא, והקודש בכלל. אך מה לגבי לימודי הטכנולוגיה והאקדמיה? מסתבר שהישיבה מהווה מודל ייחודי ופורץ דרך. סמיכותה של הישיבה למכללת נתניה, סגל המורים בישיבה אשר מרביתו בעלי השכלה אקדמית מתקדמת, בצירוף היוזמה של משרד החינוך לקידום לימודים אקדמיים בתיכון, מהווים את התשתית להתפתחות מצוינות אקדמית כבר בזמן התיכון.
״תלמידי הישיבה משלבים לימודים אקדמיים יחד ועם אורח החיים התורני ובשילוב עם מערכת השעות התובענית גם ככה״, מוסר הרב איתמר שרייבר המרכז את תכנית אקדמיה בתיכון בישיבה.
בכל שנה כ- 10 תלמידים לומדים למידה תוספתית עם קרדיט אקדמי. תלמידי התוכנית אקדמיה בתיכון צוברים ניקוד אקדמי בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה. הקורסים בתחומי הדעת השונים חושפים את התלמידים לעולם לימודי אקדמי, הכולל עיסוק במחקר, למידה עצמית, והתמקדות בלמידה מעמיקה ומומחיות דיסציפלינארית.
ראש הישיבה ,הרב רם זהבי, ציין כי הנהלת הישיבה רואה לעצמה חובה להעניק לכל תלמיד את המרחב להתפתחות אישית יחד ועם עמידה במחויבות ללימודים תיכוניים איכותיים.
השבוע התבשרה הנהלת הישיבה כי התלמיד נועם דולוביץ ,בוגר מחזור ל"ב, הוכרז על ידי משרד החינוך כסטודנט מצטיין. דולוביץ ששילב קורסים במחשבים במסגרת התוכנית אקדמיה בתיכון, הפגין ידע ושליטה גבוהים ביותר והישגיו הגבוהים זיכו אותו בתעודת הצטיינות של האגף לתלמידים מחוננים במשרד החינוך.
״אנחנו מגדלים קודם כל תלמידי חכמים שהם גם אנשי רוח ומדע!״ אומר הרב רם זהבי, ראש הישיבה. "נועם הוא מודל מצוין של בוגר מצטיין של הישיבה. בסיום לימודיו בחר נועם במסלול ישיבה גבוה והמשיך להעמיק בלימודי קודש בישיבת הגולן. כיום בהיותו חייל ביחידת סייבר צה"לית ,מהווה נועם מודל לתלמידים נוספים המבקשים לחיות תוך שילוב סייפא וספרא חול וקודש".
הישיבה היא לא רק בית מדרש תורני היא מכינה את התלמיד לעתיד! הלימודים האקדמיים ולימודי הקודש הם הבסיס לצמיחת בני תורה המשלבים בחייהם תורה עם דרך ארץ.

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחצית שנה

  מחצית שנה

  מנהלי אגפי ומחלקות החינוך בעיריות ובמועצות ברחבי הארץ מברכים את תלמידנו >>
  המשך לקריאה
 • מרגש: יב”ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  מרגש: יב"ע גבעת שמואל ערכו לקשיש הלוקה בניוון שרירים בר מצווה

  במסגרת התנדבותם במרכז, פגשו תלמידי כיתה י' קשיש הלוקה בניוון שרירים שסיפר להם כי מעולם לא זכה לחגוג בר מצווה. התלמידים התנדבו לערוך לו בר מצווה מרגשת במיוחד. צפו >
  המשך לקריאה
 • הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  הפרויקט הייחודי של ישיבת תקוות יעקב

  בפרויקט בין-דורי שמשתתפיו הם תלמידי הישיבה וקשישים המתגוררים באזור הישיבה, ובסופו, בזכותכם, יצאו לאור דיסק וספר מרתק וייחודי >
  המשך לקריאה