מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ספר שמואל ב' מסתיים בטרגדיה של מגפת העם בעקבות פקידתו ע"י דוד. לאחר מגפת העם פונה המלאך המשחית: "וישלח ידו המלאך ירושלים לשחתה, וינחם ה' אל הרעה ויאמר למלאך המשחית...הרף ידיך"( שמואל ב', כד', יח') בירושלים המגפה נעצרת. דוד בהנחיית גד הנביא רץ לקנות את גורן ארונה היבוסי לבנות עליו מזבח, מקום שעל פי המסורת עליו עקד אברהם את יצחק ולימים בנה עליו שלמה את בית המקדש הראשון.

שני הפסוקים החותמים את ספר שמואל ב': "...ויקן דוד את הגורן..ויבן שם דוד מזבח לה' ויעל עולות ושלמים ויעתר ה' לארץ ותעצר המגפה מעל ישראל"

ירושלים מכפרת על הארץ ועל העם. מאז אברהם, דוד שלמה ועד ימינו אנו ירושלים היא ליבו של עם ישראל וארץ ישראל. היא זו שמגינה עלינו ועל מי שאנחנו.

בחודש יוני 1967, לאחר מלחמת ששת הימים קיבל יצחק רבין, הרמטכ"ל דאז, תואר ד"ר של כבוד מטעם האוניברסיטה העברית. בטקס חגיגי שנערך לכבודו בהר הצופים נאם רבין נאום מרגש. להלן חלק מדבריו:

"...היום באה האוניברסיטה העברית ומעניקה לנו תואר של כבוד, כאות הכרה ביתרונו הרוחני והמוסרי של צה"ל, דווקא בלחימה עצמה, שהרי הגענו למעמד זה כתוצאה מהמערכה הכבדה, שאף כי נכפתה עלינו, יצאנו ממנה בניצחון, שהפך כבר היום לפלא.

המלחמה היא עניין קשה ואכזרי בעיקרו, מלווה בהרבה דם ודמעות. אך דווקא במלחמה זו, שעברה עלינו, באו לידי ביטוי גילויים מופלאים ונדירים של אומץ לב וגבורה, בצדם של גילויים אנושיים של אחווה, רעות ואפילו שאר רוח.

מי שלא ראה אנשי צוותו של טנק, הממשיכים בתקיפת הסתערות, כאשר מפקדם הרוג ורכבם פגוע קשה. חבלנים שסיכנו חייהם, למלט חברם הפצוע בשדה מוקשים. מי שלא ראה את הדאגה, התזזית והמאמץ, שמגלה חיל האוויר כולו, כדי לחלץ טייס שצנח בשטח אויב - אינו יודע מסירות של חבר לחבר מהי.

העם כולו עמד נפעם ורבים אף בכו, לשמע הבשורה על כיבוש העיר העתיקה. הנוער הצברי, קל וחומר החיילים, אינם נוטים לסנטימנטאליות או מתביישים לגלותה ברבים. אולם מאמץ הלחימה, החרדות שקדמו לה – תחושת הישועה והנגיעה שנגעו הלוחמים, הישר אל תוך לב ליבה של ההיסטוריה היהודית, הבקיעו את קליפת הבושה והנוקשות ועוררו מעינות של רגש והתגלות רוחנית.

הצנחנים, שכבשו את הכותל, עמדו נשענים עליו ובכו. וסימלית, זוהי תופעה נדירה, שספק אם יש רבים כמותה בתולדות העמים. אין מרבים בצה"ל לדבר בנוסחאות נמלצות שכאלה, אך ההתגלות של השעה הזאת, בהר הבית, גדולה מהרגלי הלשון, שהרי היא הבליטה אמת עמוקה זו כברק..."

לירושלים סגולה ייחודית, המקום המקודש ביותר לנו, עם ישראל. קדושת המקום אינה מוסברת במילים, היא פועלת עלינו ללא אומר היא תחושה פשוטה, עמוקה ושורשית עד: "צנחנים, שכבשו את הכתל, עמדו נשענים עליו ובכו".

החזרה לירושלים היא חזרה לעצמנו, היא נוסכת בנו ביטחון.

במוצש"ק וביום ראשון, כח' באייר, נציין את "יום ירושלים" יום בו אוחדה וחזרה עירנו לידינו עפ"י החלטת הרבנות הראשית יש לנהוג ביום זה כיום שמחה ולהתפלל עפ"י הנוסח המופיע בסידורים באמירת הלל והודיה לקב"ה על הטוב שגמל עימנו.

בברכת שבת שלום וחג ירושלים שמח

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • פנימייה חדשה על שם הרב מרדכי אליהו זצ”ל

  פנימייה חדשה על שם הרב מרדכי אליהו זצ"ל

  אולפנית בני עקיבא מירון חנכה פנימייה חדשה. במעמד חנוכת הפנימייה, על שמו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל, השתתף בנו הרב שמאל אליהו.
  המשך לקריאה
 • מהפכה של שמחה בבית החולים ”סורוקה”

  מהפכה של שמחה בבית החולים "סורוקה"

  תלמידים בישיבת בני עקיבא "אהל שלמה" בבאר שבע משתתפים בפרויקט "מהפכה של שמחה" בבית החולים
  המשך לקריאה
 • ערב התעוררות באולפנת בנ”ע מודיעין: ''תנופה עצומה''

  ערב התעוררות באולפנת בנ"ע מודיעין: ''תנופה עצומה''

  מאות בנות האולפנה נהנו מהופעתם של חנן בן ארי ומשה נריה כורסיה, אשר סחפו את הקהל לאווירת ימי התשובה בהופעה מיוחדת במינה.
  המשך לקריאה