מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ירושלים - סגולה לרפואה /הרב אריאל רוקח ראש ישיבת בני עקיבא ראשון לציון.

ספר שמואל ב' מסתיים בטרגדיה של מגפת העם בעקבות פקידתו ע"י דוד. לאחר מגפת העם פונה המלאך המשחית: "וישלח ידו המלאך ירושלים לשחתה, וינחם ה' אל הרעה ויאמר למלאך המשחית...הרף ידיך"( שמואל ב', כד', יח') בירושלים המגפה נעצרת. דוד בהנחיית גד הנביא רץ לקנות את גורן ארונה היבוסי לבנות עליו מזבח, מקום שעל פי המסורת עליו עקד אברהם את יצחק ולימים בנה עליו שלמה את בית המקדש הראשון.

שני הפסוקים החותמים את ספר שמואל ב': "...ויקן דוד את הגורן..ויבן שם דוד מזבח לה' ויעל עולות ושלמים ויעתר ה' לארץ ותעצר המגפה מעל ישראל"

ירושלים מכפרת על הארץ ועל העם. מאז אברהם, דוד שלמה ועד ימינו אנו ירושלים היא ליבו של עם ישראל וארץ ישראל. היא זו שמגינה עלינו ועל מי שאנחנו.

בחודש יוני 1967, לאחר מלחמת ששת הימים קיבל יצחק רבין, הרמטכ"ל דאז, תואר ד"ר של כבוד מטעם האוניברסיטה העברית. בטקס חגיגי שנערך לכבודו בהר הצופים נאם רבין נאום מרגש. להלן חלק מדבריו:

"...היום באה האוניברסיטה העברית ומעניקה לנו תואר של כבוד, כאות הכרה ביתרונו הרוחני והמוסרי של צה"ל, דווקא בלחימה עצמה, שהרי הגענו למעמד זה כתוצאה מהמערכה הכבדה, שאף כי נכפתה עלינו, יצאנו ממנה בניצחון, שהפך כבר היום לפלא.

המלחמה היא עניין קשה ואכזרי בעיקרו, מלווה בהרבה דם ודמעות. אך דווקא במלחמה זו, שעברה עלינו, באו לידי ביטוי גילויים מופלאים ונדירים של אומץ לב וגבורה, בצדם של גילויים אנושיים של אחווה, רעות ואפילו שאר רוח.

מי שלא ראה אנשי צוותו של טנק, הממשיכים בתקיפת הסתערות, כאשר מפקדם הרוג ורכבם פגוע קשה. חבלנים שסיכנו חייהם, למלט חברם הפצוע בשדה מוקשים. מי שלא ראה את הדאגה, התזזית והמאמץ, שמגלה חיל האוויר כולו, כדי לחלץ טייס שצנח בשטח אויב - אינו יודע מסירות של חבר לחבר מהי.

העם כולו עמד נפעם ורבים אף בכו, לשמע הבשורה על כיבוש העיר העתיקה. הנוער הצברי, קל וחומר החיילים, אינם נוטים לסנטימנטאליות או מתביישים לגלותה ברבים. אולם מאמץ הלחימה, החרדות שקדמו לה – תחושת הישועה והנגיעה שנגעו הלוחמים, הישר אל תוך לב ליבה של ההיסטוריה היהודית, הבקיעו את קליפת הבושה והנוקשות ועוררו מעינות של רגש והתגלות רוחנית.

הצנחנים, שכבשו את הכותל, עמדו נשענים עליו ובכו. וסימלית, זוהי תופעה נדירה, שספק אם יש רבים כמותה בתולדות העמים. אין מרבים בצה"ל לדבר בנוסחאות נמלצות שכאלה, אך ההתגלות של השעה הזאת, בהר הבית, גדולה מהרגלי הלשון, שהרי היא הבליטה אמת עמוקה זו כברק..."

לירושלים סגולה ייחודית, המקום המקודש ביותר לנו, עם ישראל. קדושת המקום אינה מוסברת במילים, היא פועלת עלינו ללא אומר היא תחושה פשוטה, עמוקה ושורשית עד: "צנחנים, שכבשו את הכתל, עמדו נשענים עליו ובכו".

החזרה לירושלים היא חזרה לעצמנו, היא נוסכת בנו ביטחון.

במוצש"ק וביום ראשון, כח' באייר, נציין את "יום ירושלים" יום בו אוחדה וחזרה עירנו לידינו עפ"י החלטת הרבנות הראשית יש לנהוג ביום זה כיום שמחה ולהתפלל עפ"י הנוסח המופיע בסידורים באמירת הלל והודיה לקב"ה על הטוב שגמל עימנו.

בברכת שבת שלום וחג ירושלים שמח

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • התלמידים יחליטו אם להישאר בארץ או לחזור לצרפת

  התלמידים יחליטו אם להישאר בארץ או לחזור לצרפת

  משלחת תלמידים מישיבת בני עקיבא בית יהודה כפר מימון, חזרו ממסע בפולין. התלמידים, עולים מצרפת שלומדים בישיבה במסגרת תכנית מיוחדת שמסייעת להם להכיר וללמוד את פני החברה הישראלית. בתום לימודיהם, התלמידים מחליטים אם להישאר בארץ או לחזור לצרפת.
  המשך לקריאה
 • ”להגיד תודה למורים”

  "להגיד תודה למורים"

  מאות מורים מקצועיים השתתפו ביום עיון על התמקצעות בלמידה, בסיומו הוענקו אותות למורים מצטיינים.
  המשך לקריאה
 • איילת שקד השתתפה בערב ''יזמות חברתית'' באולפנית בני עקיבא ת”א

  איילת שקד השתתפה בערב ''יזמות חברתית'' באולפנית בני עקיבא ת"א

  אולפנית בני עקיבא בתל אביב קיימה ערב "יזמות חברתית", במהלכו הציגו התלמידות פטנטים ורעיונות שהגו והפכו למציאות על מנת ליצור חיבורים בין האוכלוסייה.
  המשך לקריאה