מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

לאחר 4 ימי מסע: ישיבת כפר הרא"ה סיימו את "מסע מי-ם לעם"

לאחר 4 ימי מסע: ישיבת כפר הרא”ה סיימו את ”מסע מי-ם לעם”

לאחר 4 ימי מסע: ישיבת כפר הרא"ה סיימו את "מסע מי-ם לעם"

 

תלמידי הישיבה מ"מסע מי-ם לעם" שפתח את חגיגות השמונים לישיבה, מסע בן 4 ימים בו צעדו בעקבות הרב נריה שיצא מירושלים להקמה ולעשיה הגדולה שלו, לישיבת בנ"ע כפר הרא"ה - עשייה שהיא מהפכה.

לאורך המסע פגשו תלמידי הישיבה בוגרים ודמויות משמעותיות, ביניהם הרבנים :  הרב הראל כהן, הרב זלמן מלמד, הרב יורם צהר, הרב חיים שטיינר, והרב יוסי שריד, והתחברו לערכי הישיבה דרך הסיפורים שסיפרו להם הרבנים מתקופת היותם תלמידים בישיבה.
במוצאי שבת שמעו שיחות מבוגרי הישיבה הרב הראל כהן, הרב זלמן מלמד והרב חיים שטיינר  ב"בית אורות" על הר הצופים, וביום ראשון בבוקר לאחר תפילת שחרית נסעו התלמידים לקברו של הראי"ה קוק, ובנו הרב צבי יהודה קוק, שם נפגשו עם הרב יורם צהר- מי שעמד בראש אולפנת כפר פינס במשך 36 שנים. לאחר מכן צעדו התלמידים לעבר הכותל ושם פתחו בריקודים ושירה רמה שלא השאירה עין יבשה.


לאחר הביקור בכותל התפצלו תלמידי הישיבה, תלמידי החמישית והשישית נסעו לבית הרב ואילו תלמידי השביעית והשמינית נסעו לישיבת מרכז הרב שם זכו לשמוע שיעור מפי הרב מגנס שליט"א, ובסיום היום צעדו לעבר חניון הלילה מתחת למבשרת.

ביום שני נפגשו התלמידים עם הרב יוסי שריד, בוגר הישיבה ושמעו ממנו על חוויותיו משנות הלימודים בישיבה. לאחר מכן צעדו עד לחניון הלילה במצפה שעיה, מקום שהוקם לזכרו של בוגר הישיבה משה שעיה ז"ל, משפחתו של משה הגיע למצפה ושם נערך טקס מרגש לזכרו.


בלילה האחרון של המסע, התקיימה ועידה ישיבתית בהובלת תלמידי השמינית בה נכחו תלמידי הישיבה, והנהלת הישיבה והתקבלו בה החלטות חשובות על תפקידם של התלמידים בהמשכיות מורשת הישיבה. הועידה נפתחה בסרטון של בוגר הישיבה, מר גדעון קלאר, בה סיפר על חוויותיו מהישיבה. גדעון חיזק את התלמידים והדגיש כי בכוחם להוביל את הישיבה ולהמשיך את דרכו של הרב נריה. 
 


ביומו הרביעי והאחרון של המסע לאחר שהצטלמו לתמונה ישיבתית ורחצו בירקון נסעו התלמידים ברכבת והביאו את קדושת ירושלים לתל אביב. בתחנת הרכבת בתל אביב רקדו ושימחו את העוברים והשבים- אף אחד לא יכל לפספס..


בסיום המסע, הגיעו התלמידים לכפר הרא"ה ונכנסו בשירה עוצמתית וריקודים סוחפים, מנופפים בדגלי הישיבה . רבו של כפר הרא"ה- הרב מאיר שקדי שוחח עם התלמידים בבית הכנסת. לאחר תפילת ערבית מרוממת המשיכו בשירה וריקודים לישיבה שם התקיים טקס מרשים ומרגש בהובלת תלמידי השביעית.

כיבדו אותנו בנוכחותם: הורי התלמידים, בוגרים ותיקים וצעירים, והאורחים החשובים: מר חזקי סיבק סגן ראש מועצת עמק חפר ואלחנן גלט מנכ"ל מרכז יב"ע.
מהרב חיים דרוקמן שליט"א- יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא- נבצר מלהגיע, אך הוא שלח לנו את ברכתו המצולמת.
אירוע 80 לישיבת כפר הרא"ה, בנוסף להיותו אירוע ישיבתי, הינו גם אירוע ממלכתי. לכן, זכינו לצפות בברכתם המצולמת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החינוך הרב רפי פרץ, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב.

ליוו את האירוע להקת הישיבה, בהובלתו של נפתלי הרפז.
ראש ישיבת כפר הרא"ה , הרב יעקב מסכם: זוהי זכות גדולה לצעוד בדרכו של הרב נריה והרב צקרמן, להמשיך את אותה ישיבה עם אותה רוח גדולה, של עשייה ומנהיגות של הנוער, ראינו זאת במסע המיוחד הזה, איזה כוחות מיוחדים יש לתלמידים שלנו, אחריות, יוזמה והובלה. אשרינו שבוגרי הישיבה שלנו נמצאים בכל אתר ואתר, פועלים ,תורמים ומובילים בחברה הישראלית.

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרויקט מעבדת המחשבים ביב”ע מודיעין

  פרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין

  צפו בפרויקט מעבדת המחשבים ביב"ע מודיעין במהדורה הצעירה של חדשות 12
  המשך לקריאה