מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

לומדים ללמוד ללמד

ישיבת בנ"ע נתניה פתחה השנה מסלול לימוד ייחודי במקצוע מחשבת ישראל  - 'ללמוד וללמד'. מסלול לימודים זה קיבל אישור של משרד החינוך כתוכנית ייחודית של 'חלוצי הערכה', אשר בסופו של דבר ממירה את בחינת הבגרות החיצונית במחשבת ישראל. השנה מופעלת תכנית זו בכיתה י' 2.
כיצד זה עובד? בתוכנית ״חלוצי הערכה״ שמים דגש על התהליך הלימודי. התהליך עצמו הינו תהליך לימודי מעמיק בו כל צמד תלמידים בוחר את אחד הנושאים שעניינו אותם או שחשובים בעיניהם,  חוקרים ומעמיקים את ידיעותיהם והבנתם בנושא זה, ואז מכינים מערך שיעור ואף מעבירים את השיעור לתלמידים מהחטיבה. במהלך התהליך הלימודי עוברים התלמידים בתחנות שונות הנוגעות לאיתור מידע, ניתוח והסקת מסקנות, פדגוגיה ועוד.
ביום השיא של המחצית, הועברו בביטחון שיעורים מרתקים ע"י תלמידי כיתה י'2 ונשמעו בקשב ובעניין רב על ידי תלמידים מכיתה ז'. השיעורים הותירו רושם מצוין על כל המשתתפים אשר יצאו  עם תובנות משמעותיות ומסרים לחיים! גם מעבירי השיעורים יצאו עם תחושת סיפוק של הצלחה, ואמרו בפה מלא  כי תכנית זו אכן מעמיקה בקרבם את ההבנה ומאהיבה עליהם את הלימוד.
ראש הישיבה, הרב רם זהבי, ציין כי "איכות התהליך הלימודי החדשני בא לידי ביטוי הן בדרכו המיוחדת של הרב יעקב רט המטפח למידה עצמית, חשיבה, ומיומנויות עיבוד והוראה, והן בשל העובדה שתהליך לימודי זה מגביר אצל התלמידים את המסוגלות העצמית בהיותם לומדים עצמאים! זוהי פריצת דרך בחינוך העל יסודי והיא תוביל שינוי בדפוס הלימוד של המקצועות השונים."