מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

לכל זמן ועט - תחרות יצירה לזכור של אורי אורבך ז"ל בישיבת בני עקיבא נחלים

לכל זמן ועט - תחרות יצירה לזכור של אורי אורבך ז”ל בישיבת בני עקיבא נחלים

לכל זמן ועט - תחרות יצירה לזכור של אורי אורבך ז"ל בישיבת בני עקיבא נחלים

תחת הכותרת 'לכל זמן ועט' התקיימה בישיבת בני עקיבא נחלים תחרות הסיפור הקצר על שמו של השר והפובליציסט המנוח אורי אורבך ז"ל.

בטקס הענקת הפרסים השתתפו שר החינוך נפתלי בנט ובני משפחת אורבך. השר בנט נשא דברים על המהפכה שחולל אורבך בתקשורת הישראלית, תקשורת שבראשית צעדיו של אורבך בה הייתה נטולת אנשי ימין ציוניים דתיים המביעים את עמדתם ודעתם ללא מורא.

"הוא ראה את הציונות הדתית ככלי לשירות עם ישראל", אמר השר בנט שהגדיר את תחרות הסיפור הקצר כביטוי לחלומות ושאיפות כמוסים של הכותבים, שאיפות שיש לסייע כדי להוציא אותן לאור ולפועל.

שר החינוך קרא לילדים לקחת דוגמה מדמותו של אורי אורבך וכמוהו לזהות מקום הדורש שינוי, לשאוף לשינוי ואז לפעול כדי להגשים את החלום.

גם מיכל אורבך דיברה אל התלמידים ובסיום דבריה בחרה לברך את הנוכחים מתוך שיר שכתב אורבך בפתח מסכת ''בבא בתרא'' שלו. הגמרא נשמרה כל השנים בבית הוריו של אורי, ובערב השלושים, אחותו ציפי הביאה את הגמרא שבה השיר, אל המשפחה.

בשיר פירט אורי בשפתו הייחודית מהן הברכות שיחולו על ראש הלומדים בגמרא שלו, בתנאי שיבקשו רשות ליטול אותה בהשאלה. להלן שורות השיר שבחרה אורבך לצטט. השיר במלואו וכן הסיפורים הזוכים בתחרות יפורסמו בדף הפייסבוק '"מספרים על אורי אורבך".

אגב, לא פחות חשוב - הזוכים בתחרות לכיתות ז'-ט': ישראל עמנואל, שאול חרמץ ויהונתן חרמץ, ובמקצה לכיתות י'-י"ב: ישי מאיר, מירון שפר וגלעד ורקר. בתחרות למבוגרים זכו: גליה רבהון, יוסי קליין וליאורה זילכה.