מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

"יום שיא מדעים" בישיבת בנ"ע נתיב מאיר

”יום שיא מדעים” בישיבת בנ”ע נתיב מאיר
תמונת באנר

"יום שיא מדעים" בישיבת בנ"ע נתיב מאיר

"יום שיא מדעים" הפך למסורת בישיבת בנ"ע נתיב מאיר. החיבור העמוק בין עולם התורה לעולם המדע בא לידי ביטוי באירוע מחבר ומעצים זה. היום התחיל בלימוד בחברותא כאשר שכבות ז' וח' הסבירו זו לזו על עבודות החקר שהם בצעו. בהמשך, תלמידי מגמת פיזיקה הרצו על נושאים מרתקים בפיזיקה; על חורים שחורים, קרינה רדיואקטיבית, הפיזיקה של המוזיקה ועוד. בצהריים הועברה הרצאה  מרכזית בבית המדרש ע"י ד"ר גלעד פילוסוף,  ד"ר לביוכימיה ממכללת הרצוג, על הקשר בין תורה ומדע. בנוסף, זכו תלמידי המגמה להרצאת מפיו של פרופ' אהרון לואיס על המצאתו פורצת הדרך בתחום המיקרוסקופיה, המצאה שהייתה מועמדת לזכייה בפרס נובל. מרגש היה לראות את ההשתתפות הנלהבת של התלמידים בפעילויות השונות ואת הרצינות וההתלהבות שהפגינו התלמידים מהלימוד המשותף. הרב טויבר, ראש הישיבה סיכם את היום בסיפוק רב ואמר כי מרשים לראות כיצד משתלבים הכוחות הנכרים בלימוד התורה בחדוות היצירה והבהירות בעולם המדע וכי ניתן להסיק מפעילויות היום, שמתוך רצון ויכולת יצליחו תלמידי הישיבה, בע"ה, להשיג כל מה שיחלמו בעתיד, כי עולם של מדע הנובע מעולם של קודש - מעיין שופע בעוז הוא.

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • לאחר 4 ימי מסע: ישיבת כפר הרא”ה סיימו את ”מסע מי-ם לעם”

  לאחר 4 ימי מסע: ישיבת כפר הרא"ה סיימו את "מסע מי-ם לעם"

  במסע צעדו התלמידים בעקבות הרב נריה זצ"ל שיצא מירושלים להקמה ולעשיה הגדולה שלו, לישיבת בנ"ע כפר הרא"ה - עשייה שהיא מהפכה.
  המשך לקריאה
 • אזכרתו של מו”ר הרב אברהם צוקרמן זצ”ל

  אזכרתו של מו"ר הרב אברהם צוקרמן זצ"ל

  אזכרה למו"ר הרב אברהם צוקרמן זצ"ל היום - יום חמישי, ט"ז בחשוון (14/11) בשעה 15:45 בבית העלמין כפר הרא"ה. הציבור מוזמן
  המשך לקריאה
 • בקשתה האחרונה של ניצולת השואה

  בקשתה האחרונה של ניצולת השואה

  שרה פרייליך ז"ל הובאה למנוחות בבית העלמין ירקון. בעבר היא ביקשה שביום הלוויתה לא ישכחו אותה. תלמידות אולפנת הדר גנים התייצבו.
  המשך לקריאה