מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

מסע ישראלי - בעקבות הזהות הציונית

מסע ישראלי  - בעקבות הזהות הציונית

מסע ישראלי - בעקבות הזהות הציונית

תלמידי כיתה יא' מישיבת בנ"ע ראשון לציון יצאו ל'מסע ישראל', מסע בן שישה ימים ברחבי הארץ בו חקרו את הזהות הציונית הדתית. תלמידי הישיבה תיארו את חווית המסע כ"מטלטל ומעורר מחשבה".
"הכוונה ליצור חשיפה כפולה" תיאר ראש הישיבה הרב אריאל רוקח את מטרת המסע, "פעם אחת חשיפה למקומות, אנשים ואתרים מעוררי השראה, ופעם שניה חשיפה לאני העצמי, למשפחתי לחברה שסביבי".
במוזיאון ראשון לציון התחברו התלמידים לעיר ולמתיישביה הראשונים וביניהם כותב "התקווה" נפתלי הרץ אימבר. בישובים פדואל ואיתמר שבשומרון, התנסו ברעיית צאן ובמפגש עם המשפחות המקומיות ב"מקום" בתל אביב דנו בבירור הזהות והגדרת הזהות העצמית. המסע עבר בירוחם, שדה בוקר, נחל חוורים ובחזיון האור קולי שבכפר עציון המתאר את סיפור גבורתם של בני הקיבוץ שמסרו נפשם על הגנת גוש עציון בואכה ירושלים. את השבת בילו בעיר העתיקה שבירושלים. "תפילה בביתו של הרב נבנצל הרב של הרובע היהודי – מעביר צמרמורת של קדושה בכל הגוף" תיאר עמנואל כתובים, תלמיד השכבה. במהלך השבת התפללו בכותל, סיירו במנהרות הכותל ובעיר דוד. "סיימנו במוצאי שבת במעגל שיח בו תיאר כל אחד אירוע, מפגש או חוויה שהיוו עבורו רגע משמעותי במסע" מספר הרב חנוך חיימוביץ' מנהל התיכון בישיבה, "מרגש היה לשמוע איך כל אחד לקח משהו מהמסע אל עצמו".
המסע הסתיים במפגש מרגש ביותר בבית המדרש של הישיבה. שם המתינו ההורים עמוסי מגדנות, ומתנות לבנים ולצוות כהוקרה על מסע משמעותי. "זה משהו של פעם בחיים" סיכמו תלמידי השכבה "אנו תקווה שיותיר את חותמו על אישיותנו."