מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

מסע כיסופים ה - 6

מסע כיסופים השישי נערך ביום שני השבוע כאשר אלפי בני נוער ביקרו בתצפיות השונות לעבר רצועת עזה , למדו על גוש קטיף ובסופו של המסע בישוב שלומית התחייבו להמשיך במפעל ההתיישבות כשצעקו "  עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה"

כ- 4000 בני נוער תלמידי ישיבות אולפנות ותיכונים הגיעו למסע כיסופים השישי ביוזמת מרכז קטיף. כמחצית מהמשתתפים הגיעו מישיבות ואולפנות בני עקיבא שכן יחד עם מרכז קטיף את רעיון המסע יזם  הרב בני נכטיילר שהיה מנכל הרשת.

בני הנוער הגיעו לתצפיות ב'חץ השחור' ובתל גמה ולמדו על מפעל ההתיישבות בגוש קטיף. לאחר מכן צעדו בשדות שבסמוך לשלומית ונווה אשר נבנו על ידי המפונים מהגוש , במסע נפגשו התלמידים בסיפורים שונים מהגוש ועל הצמיחה שאחרי.

מנהל מרחב דרום ברשת בני עקיבא, חיים בר חי אמר: "לראות את העניין של התלמידים והרצון שלהם להשתתף נותן לכולנו תקווה ואמונה להמשך הדרך".

שיאו של הערב היה בשלומית כאשר להקת ענבי הגפן הופיעה ולאחר מכן הזמר ישי ריבו ולהקתו. לאחר דברים שנשא יו"ר מרכז ישיבות ואולפנות בנ"ע הרב חיים דרוקמן כאשר למשתתפים הוקרא כתב התחייבות ע"י נציגי רשת  בני עקיבא, רשת אמית ורשת נועם צביה " לזכור את החורבן ולפעול להתיישבות" ובסופו קראו המשתתפים "עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה". את הערב הנחה הזמר והיוצר ישי לפידות.