מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

מקום ראשון לנבחרת הרובוטיקה של ישיבת בני עקיבא רעננה

מקום ראשון לנבחרת הרובוטיקה של ישיבת בני עקיבא רעננה

מקום ראשון לנבחרת הרובוטיקה של ישיבת בני עקיבא רעננה

 

נבחרת הרובוטיקה של ישיבת בני עקיבא רעננה זכתה השבוע במקום ראשון בתחרות ה-FLL (First Lego League) האזורית שנערכה בתיכון "אביב" בהשתתפות 25 בתי ספר.

התחרות האזורית של ה-FLL מכינה את הדור הבא של החוקרים והממציאים ומקרבת את התלמידים לעולם המדע והטכנולוגיה. מדי שנה מוגדר נושא שנתי שבו עוסק האתגר עמו מתמודדים התלמידים המשתתפים בפעילות, והשנה נבחר נושא המיחזור Trash Trek -

אלי אלבז מרכז מגמת הרובוטיקה ומורה למתמטיקה בחטיבה, הצליח לגבש נבחרת מנצחת אשר כללה 10 תלמידים ביניהם שני עולים חדשים שהצטרפו לישיבה בשנה האחרונה. כחלק מההכנה לתחרות אשר כללה תכנון רב, חשיבה יצירתית ועבודת צוות  נערך גם גיוס כספים לשיפור הפרויקט.

הקבוצה נדרשת לחקור בעיה ממשית ואמיתית שמדענים ומהנדסים של היום מתמודדים עימה ולפתח פתרון חדשני לבעיה. במשימת האתגר נדרשים התלמידים לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי באמצעות טכנולוגיות LEGO MINDSTORMS . "מבחינת משחק הרובוט, התלמידים למדו לתכנת את המשימות של הרובוט ולהניע אותו על שולחן התחרות במטרה לקבל מקסימום נקודות. כמו כן, נעשתה הרבה עבודת גיבוש עם הילדים ולפני התחרות הם קיימו חזרות על אופן הקראת הטקסטים לשופטים, עיצבו חולצות, כובעים, רולאפ, והכינו שלטים להצגת פעילותם." כך מוסר אלי אלבז רכז המגמה.

לאחר הזכייה במקום הראשון אמר הרב זיק ראש הישיבה "אנו גאים בתלמידים שייצגו את הישיבה גם בחשיבה ובחדשנות, גם במודעות ערכית ובעבודת צוות והציגו את הפרויקט בביטחון אך ללא גאווה ובדרך ארץ. אנו בטוחים כי "הגולם מיבע"ר" (הרובוט) יהיה מפורסם כמעט כמו הגולם מפראג."

עוד מחדד דודי זינגר מנהל שש שנתי כי "ההצלחה בתחרות הרובוטיקה מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך החינוכי פדגוגי אותו עוברת הישיבה בשנים האחרונות, אנו נמשיך לפעול על מנת לאפשר לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל הטמון בו תוך פיתוח תוכניות נוספות הן בתחומי הטכנולגיה והמדע והן בתחומי לימודי הקודש

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • יש מקום: מתחם ההרשמה הדיגיטלי של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

  יש מקום: מתחם ההרשמה הדיגיטלי של מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

  מתלבטים איזו ישיבה מתאימה לבנכם? לא יודעים לאיזו אולפנה כדאי לשלוח את הבת? מתחם ההרשמה הארצי עומד לשרותכם >
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • פרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר לתלמיד יב”ע פסגת זאב!

  פרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר לתלמיד יב"ע פסגת זאב!

  אריאל יצחקוב, תלמיד כיתה י' ושוחר בתוכנית, זכה בשבוע שעבר בפרס מצטיין בסיס טכני חיל האוויר בחיפה. כל הכבוד! >
  המשך לקריאה