מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

כיצד יתכן שיוסף הולך ומרגיז את אחיו ואומר להם שהאלומות שלכם משתחוות לאלומתי ומוסיף לומר שאתם הכוכבים משתחווים לי? מה הייתה מגמתו ?

במבט נוסף נראה שאדרבא יוסף בספרו את חלומותיו  ניסה  לרצות את אחיו . יוסף לא אמר והנה אנחנו מאלמים אלומים בשדה , אלא "בתוך השדה" . כלומר: יוסף אומר לאחיו אתם קדושי עליון הגדולים ממני בכל תחום , יש רק תחום אחד בו אני גדול מכם. בעניינים גשמיים - "בתוך השדה " שם אני יודע להסתדר יותר מכם, לטפל ולהכין את ענייני החומר ולהישאר קדוש. וכשאחיו אינם מבינים הוא מוסיף לומר : אתם קדושי עליון כשמש ירח וכוכבים אבל אני כבן אדם המצוי בעולם הזה עם כל העסקים החומריים , בכך אני יודע טוב מכם להיות עסוק בגשמיות ולהישאר קדוש.

ובאמת יוסף הופך להיות המשביר מזון לאחיו במצרים ובעתיד יבוא משיח בן יוסף ויבנה את מלכות ישראל מבחינה חומרית לפני בואו של משיח בן דוד שיבנה את מלכות ישראל גם מהבחינה הרוחנית.

זכינו ואנו בדור של גאולה , שבה צריך לבנות מערכות רבות ושונות לצורך העם כולו .נתאמץ להביט בעין טובה איש על רעהו ומחנה על מחנה ולמצוא את הטוב שמוסיף כל אחד , את הטוב נשמור והעין הטובה תאחד ותקדש .  שנזכה כל אחד וכולנו ביחד לעשות את תפקידנו בדור של גאולה

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • כדי למנוע הדבקת המשפחה: התלמידות בחרו לשהות בבידוד באולפנה

  כדי למנוע הדבקת המשפחה: התלמידות בחרו לשהות בבידוד באולפנה

  תלמידות מאולפנת בני עקיבא 'סגולה' שנחשפו לחולות קורונה העבירו את רוב תקופת החגים בבידוד באולפנה על מנת למנוע הדבקת המשפחות.
  המשך לקריאה