מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת וישב/ הרב אלי פרידמן ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

כיצד יתכן שיוסף הולך ומרגיז את אחיו ואומר להם שהאלומות שלכם משתחוות לאלומתי ומוסיף לומר שאתם הכוכבים משתחווים לי? מה הייתה מגמתו ?

במבט נוסף נראה שאדרבא יוסף בספרו את חלומותיו  ניסה  לרצות את אחיו . יוסף לא אמר והנה אנחנו מאלמים אלומים בשדה , אלא "בתוך השדה" . כלומר: יוסף אומר לאחיו אתם קדושי עליון הגדולים ממני בכל תחום , יש רק תחום אחד בו אני גדול מכם. בעניינים גשמיים - "בתוך השדה " שם אני יודע להסתדר יותר מכם, לטפל ולהכין את ענייני החומר ולהישאר קדוש. וכשאחיו אינם מבינים הוא מוסיף לומר : אתם קדושי עליון כשמש ירח וכוכבים אבל אני כבן אדם המצוי בעולם הזה עם כל העסקים החומריים , בכך אני יודע טוב מכם להיות עסוק בגשמיות ולהישאר קדוש.

ובאמת יוסף הופך להיות המשביר מזון לאחיו במצרים ובעתיד יבוא משיח בן יוסף ויבנה את מלכות ישראל מבחינה חומרית לפני בואו של משיח בן דוד שיבנה את מלכות ישראל גם מהבחינה הרוחנית.

זכינו ואנו בדור של גאולה , שבה צריך לבנות מערכות רבות ושונות לצורך העם כולו .נתאמץ להביט בעין טובה איש על רעהו ומחנה על מחנה ולמצוא את הטוב שמוסיף כל אחד , את הטוב נשמור והעין הטובה תאחד ותקדש .  שנזכה כל אחד וכולנו ביחד לעשות את תפקידנו בדור של גאולה

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • כאן גרים בכיף: תלמידי ישיבת בני עקיבא כפר הרא”ה הפיקו חתונה לזוג גרים

  כאן גרים בכיף: תלמידי ישיבת בני עקיבא כפר הרא"ה הפיקו חתונה לזוג גרים

  אחרי שנים בהם תלמידי הישיבה מתנדבים ומשתתפים בחתונות שונות כ"משמחים" והתוודעו לזוגות שמתחתנים בלי הרבה חברים ומשפחה, החליטו התלמידים להירתם ולפנות למכון מאיר לאיתור זוג שישמח לסיוע בהפקת חתונה, בארגון חתונה באווירה שמחה.
  המשך לקריאה
 • ”המורה של המדינה” מישיבת בני עקיבא קרני שומרון

  "המורה של המדינה" מישיבת בני עקיבא קרני שומרון

  הרב חי גרינבאום, רב מחנך בכיתה יא' בישיבת בני עקיבא השומרון בקרני שומרון, נבחר להיות אחד מ- 15 מורים נבחרים כמעוררי השראה במסגרת "המורה של המדינה 2019" מטעם Ynet
  המשך לקריאה
 • מאמצות נחל

  מאמצות נחל

  נחל יעלים היפה והמיוחד הפך למוזנח ומלוכלך. תלמידות כיתה י' באולפנת בני עקיבא ערד לחינוך סביבתי יצאו לתקן. צפו בראיון מתוך המהדורה הצעירה בחדשות 12.
  המשך לקריאה