מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

פרשת נח תשע"ו / הרב אלי פרידמן, ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת נח תשע”ו / הרב אלי פרידמן, ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

פרשת נח תשע"ו / הרב אלי פרידמן, ראש ישיבת בני עקיבא נתניה

למשפחת הישיבה ה' עמכם
נשאלת השאלה: לכאורה מה הועיל המבול? אומנם מתו  הרשעים אך לכאורה המבול יגדלו אחרים  והם ישובו לחטוא , האם שוב יטלטל הקב"ה את עולמו במבול נוסף?
חז"ל מלמדים אותנו שלפני המבול היה בעולם סדר שונה. הגשם היה יורד פעם בארבעים שנה , האדם היה עובד פעם בארבעים שנה ושאר הזמן יכול האדם ללמוד תורה ולעסוק בעולמות של רוח . אך בני האדם בדור המבול התפתו להשקיע את מירצם בתאוות ונפלו לחטאים עד שלא היתה ברירה אלא להביא מבול . אך לאחר המבול נאמר :"עוד כל ימי הארץ זרע וקציר וקר וחם וקיץ וחרף ויום ולילה לא ישבותו" ומסבירים חז"ל שמעתה תתחלק השנה לארבע עונות ,הגשם ירד בכל שנה , האדמה והאדם יחלש ויצטרך האדם לעבוד כל שנה וכל השנה. אומנם לא יהיה לו כל כך הרבה זמן ללמוד תורה כמו שהיה לפני המבול אך גם לא יהיה לו כל כך הרבה זמן לחטוא. עיין ספורנו ומלבי"ם על הפסוק]
בימים האחרונים עבר עם ישראל טלטלה כאשר כל ילד ראה ממש את מעשי הרצח של המחבלים כשהם מצולמים וכל אחד חש כאילו בביתו ממש נעשו המעשים המפלצתיים.
צריך לזכור : טוב שכל יחיד חש את החיבור שלו לעם ישראל כולו ווהוא חש כאילו במשפחתו נגדע ענף. אך יחד עם הצער אסור שניפול למורך לב . עם ישראל חי וידע להתגבר על אויבים גדולים הרבה יותר מאשר פראים עם סכינים. חשוב להגביר זהירות אך ללא פחד אלא מתוך זקיפות קומה וגבורה .
אבינו מלכנו נקום נקמת דם עבדיך השפוך. ותפקיד זה מסור בידי כוחות הביטחון ולהם בלבד הזכות והחובה לפעול . אנו האזרחים והתלמידים נגביר את כוחות הרוח נזעק לשמים ונרים דגל ואנשי המעשה והביטחון יפעלו מתוך שיקול דעתם הממלכתי .
אשרינו שאנו בדור של גאולה גם אם עלינו לעבור צירי לידה עלינו להתכונן לשלב הבא של גאולתנו ופדות נפשינו
חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו.

שבת שלום ומבורך
 

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • תלמידי ישיבת בני עקיבא בניחום אבלים אצל משפחת בן יגאל

  תלמידי ישיבת בני עקיבא בניחום אבלים אצל משפחת בן יגאל

  משלחת תלמידים מישיבת בני עקיבא "אורות יהודה" באפרת ניחמה את בני משפחתו של עמית בן יגאל ז"ל והביאו להם מכתבי חיזוק מקהילות בעולם
  המשך לקריאה