מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

תלמידי תיכון בני עקיבא תו"ם מציגים לשר החינוך נפתלי בנט איך עושים היום חקלאות בטכנולוגיה מתקדמת.

תלמידי תיכון בני עקיבא תו”ם מציגים לשר החינוך נפתלי בנט איך עושים היום חקלאות בטכנולוגיה מתקדמת.

תלמידי תיכון בני עקיבא תו"ם מציגים לשר החינוך נפתלי בנט איך עושים היום חקלאות בטכנולוגיה מתקדמת.

 

שר החינוך נפתלי בנט הוזמן להתרשם מתוצרי התלמידים בפרויקט פיתוח טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות בחממה הלימודית בעין שמר. בין המציגים היו קבוצה של תלמידים מתיכון בני עקיבא תו"ם שהציגו את המערכת האקוופונית שבנו במהלך השנה. הקבוצה הגיעה לחממה אחת לשבועיים במהלך השנה האחרונה כדי ללמוד ולעבוד בפרויקט, כאשר כל מפגש יוחד ללמידה תיאורטית של נושא אחר בתחום הטכנולוגיה החקלאית ולאחריה פנו ליישום מעשי של הנושא הנלמד. במהלכו של הפרויקט הלכה ונבנתה מערכת אקוופונית משוכללת המושתתת על עקרונות הסימביוזה ההדדית בין החי והצומח: דגים וצמחיה. המערכת בנויה מאקווריום שבו חיים דגים ומעליה צמחיה הידרופונית החיה וניזונה ממי האקווריום, כאשר הפרשות הדגים מספקות מזון לצמחים והצמחים מטהרים את המים עבור הדגים. המערכת המרשימה נקנתה על ידי חברת הייטק מנתניה והיא מוצגת במשרדי החברה. ההכנסות מהמכירה התחלקו בין כיסוי הוצאות הפרויקט ובין תרומה לעמותה.

חברי הקבוצה הציגו בגאווה את המערכת האקוופונית לשר החינוך נפתלי בנט, שהתרשם לטובה מהרמה הגבוהה של התוצרים בפרויקט ומהיכולות של התלמידים לחשוב ולתכנן מערכות גידול אקולוגיות שלמות. פיתוח טכנולוגיות חקלאיות ועידוד המחקר בתחום היוו מאז ומתמיד מקור גאווה לישראל, שעד היום מובילה בעולם בייצוא הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום החקלאות. החממה בעין שמר נוסדה כדי לעודד נוער לפתח קריירה בתחום המחקר החקלאי במטרה לשמר את מעמדה של ישראל כמובילה עולמית בפיתוח ומחקר חקלאי חדשני. סמרה אזז, תלמיד התיכון ניצל את המפגש עם שר החינוך כדי לפנות אליו בבקשה אישית שיאושר לו לגשת לבחינות בגרות ברמת חמש יחידות במספר רב של תחומים, דבר שכרגע אינו מתאפשר עקב מדיניות הגבלת הנקודות לבגרות של משרד החינוך. נפתלי בנט הפנה את סמרה לראש המנהל לחינוך התיישבותי, ד"ר בני פישר, שהבטיח לפעול ולקדם את בקשתו של התלמיד.

מהמתרחש במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא

 • מחנכים באמונה

  מחנכים באמונה

  הקלטות וובינרי העשרה בנושאי פדגוגיה, חינוך ואמונה בימי הקורונה
  המשך לקריאה
 • טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  טיפים יומיים בשימושי ZOOM (מתעדכן)

  לאור המצב, טיפים יומיים של הרב יונה גודמן, שיסייעו לכם בניהול מפגשי זום
  המשך לקריאה
 • ראש הממשלה ושר האוצר הצילו את החינוך הדתי

  ראש הממשלה ושר האוצר הצילו את החינוך הדתי

  מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא מברך על אישור התקציב שיאפשר המשך פעילות מוסדות החינוך ומודה לראש הממשלה ולשרי האוצר והחינוך
  המשך לקריאה