מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

חלוקת פרסים לתלמידי יב"ע מטעם משרד החינוך, בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ע"ש רחבעם זאבי הי"ד

חלוקת פרסים לתלמידי יב”ע מטעם משרד החינוך, בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ע”ש רחבעם זאבי הי”ד

חלוקת פרסים לתלמידי יב"ע מטעם משרד החינוך, בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ע"ש רחבעם זאבי הי"ד

ביום חמישי התקיים טקס חלוקת פרסים במוזיאון ת"א מטעם משרד החינוך, בלימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה ע"ש רחבעם זאבי הי"ד.
בטקס חולקו תעודות למצטייני הא"יוטופים, ולמגמת ארץ ישראל מצטיינות. אולפנת בני עקיבא כפר פינס קיבלה פרס מכובד, מקום הראשון בקטגוריות בתי הספר המצטיינים בתחום, ובוגרות האולפנא, עדי קלכהיים וטל כהן קיבלו פרס לא"יוטופ בנושא :" "תרומתו של אורד וינגייט להתיישבות ולביטחון בעמק בית שאן".".
בטקס הוקרן הסרט שנעשה על המגמה. שחרית דאודי, רכזת המגמה, דיברה על הצורך להעמיק בידע ולהכיר את המושגים- כי רק כך ניתן להנחילם הלאה. 
פרס מיוחד נוסף על פרויקט גמר בעבודת שטח הוענק לאברהם שטרן, בוגר ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר.  

בעבודתו בדק את הטענה שחלק מהכלי הרכב המוצבים ברחבי הארץ כאנדרטאות למלחמת העצמאות אינם מקוריים. לאחר מחקר מעמיק, מדוקדק ומתועד, הגיע למסקנה שאכן חלק מכלי הרכב לא השתתפו כלל במלחמת השחרור. וסיים את עבודתו בקביעה ש" צריך לעמוד על משמר האמת. מרוב שאנשים מתרגלים לשקרים והמצאות, הם כבר לא יודעים לעמוד מאחורי האמת, והמציאות, והשקר והבלוף הפכו לגיטימיים."

שר החינוך, נפתלי בנט תיאר שלושה בני נוער, מיוון מארה"ב ומישראל, והדגיש כי אם הם היו חוזרים 3000 שנה אחורה- רק הישראלי, היהודי, היה ניצב בלב ממלכה הומה ומצליח להבין את שפת תושביה. לאור זאת, הוא חיזק את הצורך לאהוב את הארץ, להכיר את המורשת, ולא להתבייש במסירותנו לה.