מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

"לגופו של עניין" - חיבור בין גוף ונפש באולפנת בי עקיבא השומרון אלקנה

”לגופו של עניין” - חיבור בין גוף ונפש באולפנת בי עקיבא השומרון אלקנה

"לגופו של עניין" - חיבור בין גוף ונפש באולפנת בי עקיבא השומרון אלקנה

ערב שכבה מיוחד התקיים לבנות שכבת י"ב באולפנת בני עקיבא השומרון אלקנה בסימן "לגופו של עניין." את הערב פתחה הגברת טלי ניסן יועצת האולפנא. בשיחתה דיברה על משמעות הגוף ביהדות, על חשיבותו ועוצמתו.  לאחר מכן הבנות עברו סדנת תנועה חווייתית עם עידית שגב, מדריכת תנועה. במסגרת הסדנא למדו הבנות על משמעות חיזוק הגוף וחיזוק השרירים, דרך אירובי ופילאטיס.
עוד שמעו הבנות שיחה מרתקת מפי הרב אהרל'ה מאירוביץ, בנושא שפת גוף. בשיחה הבנות שמעו על השפה החזקה בעולם- שפת התקשורת הבלתי מילולית אותה אנחנו משדרים לסביבה שלנו, ולמדו על תנועות הגוף ועל חשיבות המודעות למה אנחנו משדרים, לרוב, כמעט מבלי לשים לב.  לאחר ארוחת הערב הבנות סיימו את הערב במפגש מרתק עם הסטייליסטית אלומה לב, בנושא "סודות הלבוש" וקיבלו טיפים ללבוש נכון ומחמיא בהתאם למבנה הגוף,  בדגש על היופי והטוב שבכל אחת.
מחנכות השכבה ציינו כי מדובר בערב חשוב ומשמעותי. מאחר וביום יום אנו נותנים מקום רב לרוחניות העוטפת אותנו ומדברים רבות במושגים של נפש ונשמה, החלטנו לדבר על הגוף, ככלי מיוחד שמכיל את כל הערכים היפים שבחיינו. בנות השכבה סיכמו את הערב המיוחד כמשמעותי וכמהנה ביותר.