מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

היפות בנשים - סיפורה של תלמידת אולפנת בני עקיבא מירון והודיה חורי מצפת

היפות בנשים - סיפורה של תלמידת אולפנת בני עקיבא מירון והודיה חורי מצפת

היפות בנשים - סיפורה של תלמידת אולפנת בני עקיבא מירון והודיה חורי מצפת

האמת היא שיעל פגשה את הודיה כמעט במקרה. בנות שלא הכירה ביקשו ממנה להגיע למחנה הקיץ של "קו לחיים" ושם ללוות את הודיה, שיש לה שיתוק מוחין.

המשימה כללה סיוע צמוד במשך חמישה ימים של תנאי פנימייה, כולל האכלה, הלבשה והפיכה שלה בלילה, כשהיא מבקשת לישון על הצד השני. ההתחלה לא הייתה קלה. הודיה התגעגעה מאוד לבנות שליוו אותה לפני יעל.

היא חששה להיקשר לנערה חדשה. גם בעבור יעל ההתחלה הייתה קשה. היא התקשתה להבין את דיבורה של הודיה. "בימי המחנה, כשלא הייתי לידה, בכיתי המון", מגלה יעל. כשהמחנה נגמר יעל והודיה שבו כל אחת לביתה, אך למרבה ההפתעה יעל מצאה את עצמה מתגעגעת לקול ולנוכחות של הודיה. התחושות האלה הביאו אותה לביקור אצל הודיה. "כשראיתי אותה מרחוק הבנתי שנקשרתי אליה", היא משחזרת. הפגישה הייתה מרגשת. הודיה ביקשה סליחה והנערות נפתחו זו לזו.

מאז הן לא מוותרות על מפגש של פעם בשבוע, מדברות, מדפדפות בתמונות, לפעמים צופות בסרטים או מדברות עם חברים של הודיה בסקייפ. העיקר להיות ביחד.

מעבר לכך, יעל מצטרפת להודיה לשבתות ולפעילויות של "קו לחיים" ומסייעת לה בכל הנדרש. לאחרונה הצטרפה לחבורה גם שירה כהן, תלמידת כיתה י"ב באולפנת בני עקיבא במירון. גם היא מבקרת את הודיה ומסייעת לה ביציאות ובבילויים. השלוש פתחו קבוצת וואטסאפ בשם "היפות בנשים", דרכו הן שומרות על קשר רצוף. לשנות ולהשתנות יעל מרגישה שהמפגשים עם הודיה השפיעו עליה. היא מספרת שכבר כשחזרה ממחנה הקיץ הבחינה אמה שיש לה הרבה יותר סבלנות משהייתה לה רק לפני חמישה ימים. שינוי אחר מתבטא בגישה הכללית לחיים. "אני מסתכלת אחרת על דברים. כשאני רוצה לבכות על ציון נמוך, אני אומרת לעצמי, אני הולכת ואוכלת בכוחות עצמי, איפה אני ואיפה הילדים עם שיתוק מוחין". יעל מספרת גם על חוויות שהיא עוברת עם הודיה, שגורמות לה לראות את החברה אחרת.

אחת מהן אירעה כשהיא התיישבה בכיסא הגלגלים של הודיה, כדי להבין "איך זה מרגיש". "ילד שעבר בסביבה הביט עליי במבט מבוהל כזה". החוויה הלא-נעימה נחקקה בליבה. "אם אני רואה מישהו בכיסא גלגלים אני מחייכת אליו חיוך ענק".

אם תהיתם, יעל לא משועממת. היא נמצאת בעיצומם של לימודים, הגשת עבודות וחזרות לבגרויות. חוץ מזה היא מדריכה של שבט "מורשה" בבני עקיבא והאולפנא שלה היא חצי פנימייה. "תמיד חשבתי שארצה להתנדב, אבל חשבתי שזה יקרה בכיתה י"ב, אחרי שאתפנה קצת ואסיים את ההדרכה. ההיכרות עם הודיה נפלה עליי משמים ואני ממש שמחה שיש לי משהו שהוא רק מהלב ובשביל הנפש". יעל מרגישה שההתנדבות הזאת עושה לה טוב וממליצה לכל אחד ללכת על זה. "זה אחד הדברים הכי מספקים וממלאים שיש. זו הרגשה מטורפת לדעת שאת עושה טוב לאדם אחר".

לפני כמה ימים הודיה הקליטה את עצמה אומרת "לילה טוב, אני אוהבת אותך" ושלחה ליעל. "כשאני שומעת את זה, אני הולכת לישון הכי רגועה שיש".