מעבר לאיזור תוכן ראשי מעבר לתפריט ראשי מעבר לדף הבית מעבר לצור קשר

מכאן צומחים דיינים - כנס "יגדיל תורה ויאדיר" הוקרה לתלמידים שלמדו מאות ועשרות דפי גמרא

מכאן צומחים דיינים - כנס ”יגדיל תורה ויאדיר” הוקרה לתלמידים שלמדו מאות ועשרות דפי גמרא

מכאן צומחים דיינים - כנס "יגדיל תורה ויאדיר" הוקרה לתלמידים שלמדו מאות ועשרות דפי גמרא

במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא התרגשו מאוד עם היוודע היבחרותם של בוגרי ישיבות יב"ע לדיינים ועל רקע כנס "יגדיל תורה ויאדיר" שנועד להביע הוקרה לתלמידים שלמדו מאות ועשרות דפי גמרא מעבר לתוכנית הלימודים הכריז הרב דרוקמן "מכאן יצאו הדיינים וחברים ברבנות".

בבית המדרש של ישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל התכנסו הבוקר עשרות תלמידים שבשנה האחרונה לקחו על עצמם ללמוד בין 50 ל200 דפי גמרא שאינם בתוכנית הלימודים, התלמידים שהגיעו למעמד פרסי ההוקרה קיבלו כאות הערכה סדרי ש"ס, משניות וספרי קודש אחרים. הנדיב בנימין לנדי ביקש לאחר ההינתקות לעשות מעשה ופנה למנכ"ל יב"ע בבקשה לפעול ולהוציא מבתי המדרש של בני עקיבא גדולים בתורה ומאז עבר הפרויקט גלגולים כאשר היום נחתמו למעלה מ15,000 דפי גמרא שנלמדו בשנה האחרונה. הרב חיים דרוקמן יו"ר מוסדות בנ"ע בירך את התלמידים והוסיף "החידוש המרענן הוא שאנחנו מגדלים דורות שלומדי תורה שמשתלבים בכל החיים כולם כולל בדיינות כולל ברבנות כולל בכל המקצועות במדינת ישראל בכל תחום". מנכ"ל מרכז יב"ע אלחנן גלט ביקש להודות לתלמידים על השליחות הציבורית שלקחו על עצמם כנציגי עם ישראל בלימוד התורה ואמר כי "לאחר שנתקבלו בוגרים שלנו כדיינים היום ראינו את הדיינים הבאים, כאלה שצומחים מתוך ניגון לימוד הגמרא ובית המדרש" .

את התלמידים בירך גם הרב העיר נתניה קלמן בר שסיפר כי הוא בוגר ישיבת בנ"ע נתניה וכי הוא מתרגש לראות את כמות הלומדים הרבה ובטוח שבימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים הדפים הרבים של הגמרא מלמדים זכות על עם ישראל.